АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп од 20. мај 2024 година: Биковите се популарни, Раковите добиваат покачување, а овој знак се сели во друг град

Во земниот знак Бик има вистинска планетарна гужва бидејќи таму се наоѓаат Уран, Јупитер, Сонцето, Венера, а од 15 мај таму ќе престојува и Меркур. Ова планетарно соѕвездие е многу моќно и ќе има силно влијание врз сите знаци на Зодијакот, особено на Бикот, Девицата и Јарецот. Марс во Овен носи излив на нова возна енергија која најдобро може да ја искористат Овенот, Лавот и Стрелецот.

ОВЕН
Работа – Меркур влегува во Бик и ви носи ветување за подобро платена деловна понуда. Во наредните денови приоритет ќе ви бидат финансиите и затоа можете да очекувате подобрување. Марс во вашиот знак ви носи моќ да ги промените ситуациите во кои се наоѓате, па ќе бидете иницијатори за големи промени на работа.

Љубов – Венера во Бик ви носи средба со остварена личност, која е успешна, но пресметана. Ќе ви биде предизвик бидејќи во наредните денови ќе откриете дека за вас нема „невозможни цели“. Сепак, љубовта не ви е приоритет во наредните денови, туку работата и парите.

Здравје – Добро. Спортувајте повеќе.

БИК
Работа – Венера и Меркур во вашиот знак ви носат добри вести на работа. Имате шанса да станете популарни на работа потпирајќи се на вашите идеи. Исто така, Венера и Меркур ви носат нови деловни можности, па ѕвездите се на ваша страна.

Љубов – Венера во првата куќа ви носи можност за искрена љубов. Подготвени сте за стабилна врска и поддршка, па лесно ќе се впуштите во нова романса. Во фаза сте во која лесно можете да се заљубите, а на другите ќе им бидете неверојатно привлечни поради влијанието на Венера во вашиот знак.

Здравје – Одлично.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Меркур во дванаесеттата куќа ви носи период во кој ќе бидете таинствени и ќе ги криете своите намери, дури и на работа. Овој период може да ви донесе тајни деловни преговори кои се уште не се реализирани. Марс од Овен ви дава поддршка од влијателни пријатели, а вие ќе го чекате вистинскиот момент за дејствување.

Љубов – Јупитер патува во вашиот знак, па работите се менуваат во ваша корист. Треба да се подготвите за голем љубовен бум и средби кои можат да ви го променат животот. Наскоро влегувате во фаза кога одеднаш можете да „стапнете на лудата карпа“, или да започнете заеднички живот.

Здравје – Психолошки проблеми.

РАК
Работа – Нагласената единаесетта куќа ви носи можност за покачување, но и остварување на очекувањата преку влијателни пријатели. Биковите ќе ви бидат одлични за соработка, додека со Овенот ќе имате конфликти. Во наредниот период ќе сакате да се докажувате на работа и ќе ви биде предизвик да бидете подобри од другите.

Љубов – Венера во Бик ви дава љубов од пријателство. Најдобро би било да започнете романса со некој со кој сте пријатели долго време. Сепак, Сатурн во Риби може да донесе и познанство на патување. Бикот и Рибите се добри за вас.

Здравје – Послабо.

ЛАВ
Работа – Сонцето во Бик ви носи турбуленции на работа, но и неочекувани промени. Поради влијанието на Марс во Овен, нема да изгубите срце, ниту некој ќе успее да ја поткопа вашата позиција, но ќе има обиди да ве дестабилизира. Треба да ја промените работата и професијата.

Љубов – Венера во Бик ви носи флерт на работа. Во наредните денови најмногу би биле задоволни од патување или средба со некој што доаѓа од патување. Поради притисоците на работа, често ќе се занемарувате себеси и вашиот емотивен живот.

Здравје – Добро.

ДЕВИЦА
Работа – Меркур кој влегува во Бик укажува дека ќе се бара од вас да научите нешто ново за да можете подобро да ја завршите својата работа. Тоа може да биде дополнителна обука, курс или можеби учење на нов јазик. Во наредниот период може да добиете понуда за работа во друг град или во странство.

Љубов – Венера во деветтата куќа е одлична за патување и средба во друг град. Исто така, можете да очекувате повик од лице кое доаѓа од патот. Доколку сте разведени, во наредниот период можете да го запознаете следниот партнер.

Здравје – Добро.

хороскоп - најсреќни денови

ВАГА
Работа – Марс во Овен ви носи финансиско незадоволство. Ќе имате чести разговори со деловниот партнер бидејќи нема да трпите никаков притисок. Нагласеното осмо поле ви го носи решавањето на наследните прашања, како и финансиските промени.

Љубов – Марс во Овен ви носи средба со личност која е позната на пошироката јавност, но многу горда и тврдоглава. Ова е некој кој ќе сака да влијае на вашите животни одлуки, а таквиот притисок ќе ви биде проблем. Доколку сте во брак, партнерот ќе сака да ви се меша во секој сегмент од животот.

Здравје – Послабо.

СКОРПИЈА
Работа – Марс во Овен ви носи многу обврски но и дискусии со колегите. Веќе неколку дена се чувствувате како се да ве мачи, а вашата нетрпеливост отворено ќе ја покажете на работното место. Планетите во Бик ви носат популарност врз основа на работата, но и зголемени критики бидејќи секој ваш потег ќе биде следен.

Љубов – Венера во Бик ви носи љубовни средби, но и познанства преку Интернет. Ако сте во брак, вашата врска минува низ промени и мора да компромитирате некои критериуми доколку сакате врската да опстане. Не го обвинувајте партнерот за вашите деловни проблеми.

Здравје – уште полошо.

СТРЕЛЕЦ
Работа – Меркур и Венера во шестата куќа ви носат најмалку две деловни понуди. Во наредните денови ќе покажете голема креативност на работното место и нема да имате конкуренција. Марс во Овен ви носи голема моќ да ги промените работите во ваша корист. Ве очекува напредок на работа.

Љубов – Меркур и Венера во Бик ви носат флерт околу работата. Ова е некој со кој работите или го познавате преку деловни контакти. Марс во Овен ви носи состанок на јавно место, па затоа е подобро време да започнете романса.

Здравје – Одлично.

ЈАРЕЦ
Работа – Меркур во Бик ви носи подобра комуникација на работното место. Сепак, поради Марс во Овен, не сте расположени за никакви компромиси. Ќе ви биде тешко да исполните какви било барања на работното место, бидејќи ќе одолеете на промените.

Љубов – Венера во Бик ви носи ново познанство. Ќе бидете расположени за нови познанства. Доколку сте слободни, лесно можете да западнете во нова романса. Зафатените Јарци можат да работат на проширување на семејството. Марс во Овен може да ви донесе засилени расправии со член на семејството.

Здравје – Послабо.

ВОДОЛИЈА
Работа – Нагласеното четврто поле ви носи период во кој можете да работите на основање самостоен бизнис. Марс во Овен треба да го користите за преговори бидејќи имате голема моќ на убедување. Можни се пократки патувања и важни разговори во наредните денови.

Љубов – Сонцето во Бик ви носи дискусии за станот и секојдневните обврски. Ако сте во брак, однесувањето на партнерот ќе ве изнервира. Слободните бикови ќе имаат око на тврдоглавиот Бик. Доколку сте во брак, ќе има неочекувани настани кои ќе донесат тензија во врската.

Здравје – Добро.

РИБИ
Работа – Нагласениот трет квадрат ви носи динамична недела со многу настани во кои комуникацијата ќе биде приоритет. Треба да го користите Марс во Овен за да ја поправите вашата финансиска состојба бидејќи лесно можете да добиете повеќе пари.

Љубов – Венера во Бик укажува на флерт преку пораки. Некој ќе се обиде да ве освои со убави зборови. Ќе уживате во комуникацијата преку апликации за пораки. Ако треба да го подобрите односот со партнерот, нема ништо што добрата комуникација не може да го реши во иднина.

Здравје – Добро.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close