АСТРОЛОГИЈА

Љубовен викенд хороскоп за 18. и 19. март – Што ве очекува викендов?

Овен – Вашиот емотивен занес е во надолна фаза. Партнерот го гледате како пријател и воопшто не размислувате за љубов. И двајцата сте навикнати на тоа, но тоа е потенцијално многу опасна ситуација. Разговарајте со партнерот за иднината на вашата врска. Слободните Овни се во слична позиција. Често менувате партнери и не правите ништо за да ја промените ситуацијата.

Бик – Покажете ги емоциите на саканата личност или бидете романтични. Иако постојано ве придружува чувството дека партнерот ви негира емоционално задоволство, не бидете премногу сомнителни. На семејството му требате, затоа обидете се да не ги запоставувате. Доколку влегувате во нова врска, проценете ги можностите и отворено изразете ги своите намери.

Близнаци – Ако промените нешто во вашиот изглед, тоа ќе го забележи спротивниот пол. Исто така, ќе бидете опсипани со внимание од вашиот партнер. Не ги доведувајте во прашање мотивите на вашата сакана, туку прифатете ја нивната љубов. Слободните не треба да влегуваат во врска ако не можат целосно да се предадат на друга личност.

Рак – Доколку сте зафатени, можете да очекувате финансиска поддршка од партнерот. Размислете за заеднички живот. Слободните луѓе ќе бидат премногу агресивни, па ќе избркаат некој што е заинтересиран за нив. Излегувајте почесто и ќе откриете дека таму ќе ја сретнете личноста од вашите соништа. Во која насока ќе оди таа врска, зависи од вас.

Лав – Лавовите кои се во врска викендов ќе имаат хармоничен однос со партнерот. Иако нема да можете да поминувате време со партнерот, времето поминато на други работи ќе се покаже корисно за двајцата. Ако сте сингл, тешко ќе се приближите до личност која ве привлекува долго време бидејќи не сте сигурни како да се поставите. Од друга страна, имате додворувач кој ќе се обиде да ве убеди дека тој е идеалниот партнер за вас.

хороскопски знаци

Девица – На Девиците им претстои пријатен викенд. Ќе бидете опкружени со драги луѓе и ќе уживате во нивното друштво. Ќе бидете отворени за различни идеи и ќе имате доверба во луѓето кои ве сакаат. Можни се пријатни забави без преголема помпа.

Вага – Вагите кои се во врска ќе имаат многу идеи и предлози за подобрување на заедничкиот живот. Ќе уживате во разговорите и заедничкото излегување. Слободните Ваги ќе успеат да го привлечат вниманието на личноста која им се допаѓа. Ќе дознаете за интересите на личноста што ве интересира и ќе се обидете да се претставите како нивна идеална личност. Ако сте мудри, ќе успеете во ова.

Скорпија – Скорпиите кои се на патување би можеле да ја доживеат љубовта за која сонувале. Ништо друго нема да се земе предвид освен идеалот што сте го замислиле. Оние кои ќе останат дома ќе разменуваат идеи со другата страна. Довербата во врската ќе стане посилна,

Стрелец – Постојано се обидувате да ја промените љубовната врска, но ништо не се случува. Сепак, за време на викендот ќе имате лоша комуникација со партнерот. За се ќе имате спротивставени ставови. Сепак, не ги решавајте проблемите на партнерот доколку тоа не го побара од вас. Слободните Стрелци чекаат ново познанство кое ветува возбудливи емоции и задоволство.

Јарец – Јарците кои се во врска ќе бидат полни со иницијатива, што позитивно ќе влијае на вашиот партнер. Ќе внесете динамика во врската и вашите предлози ќе бидат прифатени со ентузијазам. Сепак, понекогаш дозволувате партнерот да донесе одлука. Слободните ќе ги привлечат луѓето од спротивниот пол како магнет. Сепак, бидете внимателни. Зголемената страст би можела да ве натера да се заљубите во личност во која нема да имате среќа во љубовта.

Водолија – Ќе уживате во викендот, а партнерот ќе ве поддржува во се што правите. Размислете за брак. Слободните Водолии ќе запознаат луѓе кои пријатно ќе ги изненадат. Упорно ги избегнувате очите на личност која долго време се обидува да ве заведе. Покрај тоа што пред вас се предизвици, на крајот нема да можете да одолеете да бидете емотивни.

Риби – Посветете му максимално внимание на партнерот во знак на благодарност за се што прави за вас. Чувствувате дека љубовта минува, затоа обидете се на овој начин повторно да запалите стар пламен. Слободните ќе запознаат некој нов. Ќе знаете на најдобар начин да ги искористите своите квалитети и лесно ќе ги препознаете сигналите на спротивниот пол.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close