АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 18. мај 2024 година

Овен

Во овој период сте премногу окупирани со работи од минатото на кои не можете да влијаете. Пазете се од ненадејни потези од вашиот партнер и тоа е се што ви треба во овој момент. Главоболка.

Бик

Можни проблеми со ‘рбетот поради премногу работа и она што го работите. Најдете начин да се посветите што повеќе на вашето здравје и се што е поврзано со вашиот животен стил. Емоциите денес се во втор план.

Близнаци

Во вас веќе некое време станува многу неподносливо кога се во прашање односите со семејството. Тоа е нешто на кое не можете рационално да влијаете и обидете се да не влезете во конфликт до крајот на денот.

Рак

Денес ќе бидете деловно расположени бидејќи соработниците ве поддржуваат и можете да сметате на добри деловни потези. Ситуацијата на љубовен план е напната бидејќи партнерот не ги разбира вашите внатрешни конфликти и што чувствувате.

Лав

Денеска најважно е трпението кое не ви е доволно, а тоа може да ви го реши денешното расположение во однос на работата. Ситуацијата со саканата личност оди во погрешен правец затоа што мислите дека се можете да добиете преку расправија.

Девица

Се однесувате тврдоглаво и очекувате партнерот да го прифати тоа. Не правете предвремени деловни потези бидејќи личноста под знакот Овен не е отворена за вашата поддршка. Можни проблеми со исхраната.

хороскоп

Вага

Денес се обидувате да бидете во рамнотежа со себе, но не и со вашите мисли. Сè се одразува негативно затоа што немате трпение за се што правите. Најголем проблем се вашите емоции кои ве нервираат цел ден.

Скорпија

Со анализа на деловната ситуација може да имате само внатрешни проблеми, но ништо нема да можете да решите. Личност под знакот Јарец, која е голем деловен поддржувач, ви дава погрешни совети во текот на денот. Слушајте ги вашите емоции.

Стрелец

Во следните неколку дена ќе бидете под голем притисок од родителите или членовите на семејството. Не ги насочувајте сите негативни емоции во партнерскиот однос – не е се до партнерот. Можете исто така да барате многу во вашите планови од претходно.

Јарец

До крајот на денот поволни вести од личност под знакот на Водолија која е голем поддржувач на вашиот бизнис. Пазете се од двојни стандарди кога станува збор за партнерот и неговото мислење за вас. Можни проблеми со спиењето.

Водолија

Во следните неколку дена ќе бидете силно предизвикани од вашата потреба да доминирате, особено кога се во прашање љубовните врски. Не дозволувајте другите да се грижат за се што треба да имате. Здравјето е најважно.

Риби

Во наредниот период ќе можете да напредувате во бизнисот со помош на вашето знаење и вештини кои сте ги стекнале порано. Ситуацијата во кругот на семејството е стабилна благодарение на вашата потреба да ставите се во најдобар ред.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close