АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за сабота, 16 септември: Биковите решаваат љубовни проблеми, Ваги, одморете се повеќе

Овен

До крајот на денот, обидете се да бидете добро информирани за она што е важно за следните неколку дена во врска со работата. Ситуацијата со партнерот не е воопшто едноставна, обидете се да ја разберете што подобро.

Бик

Денеска ќе бидете многу емотивно чувствителни поради проблеми кои не сте ги решиле навреме. Партнерството мора да се реши бидејќи без него не можете да функционирате. Проблем со грбот.

Близнаци

Во текот на денот мора малку повеќе да се фокусирате на себе и на работите кои не сте ги решиле на време. Ситуацијата во кругот на семејството е стабилизирана благодарение на вашата упорност. Обрнете внимание на спиењето.

Рак

Денес ќе имате многу тешка задача да одглумите ситуација која воопшто не ви е пријатна, а се однесува на вашиот однос со пријателите. Потрудете се тоа да го направите што е можно побрзо и да не губите време на расправии.

Лав

Премногу сте фокусирани на другите и не разбирате која е целта во вашиот деловен свет. Љубовната ситуација се стабилизира благодарение на потребата на партнерот да доминира и сè да организира на свој начин.

Девица

Меркур во вашиот знак создава чувство на стабилност, но веќе некое време не се чувствувате стабилно и не сте премногу еуфорични поради работата. Обидете се да решите одредени работи на свој начин и не слушајте никого.

Вага

Комуникацијата со луѓето е многу скржава бидејќи немате време да губите на други луѓе. Најважно за вас денес е вашата здравствена состојба бидејќи веќе некое време се чувствувате многу уморни.

Скорпија

Денес напорно ќе се трудите околу другите луѓе, особено кога станува збор за партнерските односи. Партнерот ќе биде љубоморен и ќе треба да ви укаже на грешките. А на вас е да не реагирате.

Стрелец

Во овој период најдобро е да се свртите кон себе и кон своите ставови. Никој нема право да се меша во вашите одлуки, особено кога станува збор за односите со партнерот. На крајот на краиштата, ова е само ваша ситуација со која треба да се справите.

Јарец

Обидете се да се свртите кон вашите извори и вашите амбиции бидејќи тоа е она што најмногу ве исполнува. Партнерскиот однос веќе извесно време е во неволја поради вашата фокусираност на работата. Проблеми со спиењето.

Водолија

Упорно ги браните своите ставови, особено кога се во прашање пријателите. Денес е многу важно да реагирате доколку некој ве испровоцира, особено на деловната страна. Проблеми со грбот.

Риби

Вашата ситуација е под силно влијание на Меркур, кој ви создава негативни аспекти. Обидете се најдобро да се разберете себеси и да бидете вашиот најголем поддржувач. Партнерството веќе е во неволја поради лошата комуникација.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close