АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за четврток, 15 февруари 2024 година

Овен

Во следните неколку дена зависи од вас како ќе се одвиваат работите во семејството бидејќи ќе бидете многу фокусирани на емоциите и на она што го сметате за важно. Личноста под знакот Лав е одличен деловен поддржувач за вас.

Бик

Пазете се од нагли промени во работата и деловните соработници до крајот на денот. Некој близок веќе некое време има проблем со емоциите, па затоа очекува многу повеќе да му дадете поддршка. Здравјето е одлично.

Близнаци

Во текот на денот ќе бидете под силно влијание на другите луѓе, особено оние со кои веќе некое време не сте во најдобри односи. Личноста под знакот Јарец е голема деловна пречка за вас, а има многу работи кои ве изненадуваат кај оваа личност. Проблеми со грлото.

Рак

До крајот на денот свртете се кон себе и кон сите работи кои се однесуваат на вашиот однос со пријателите. Во следните неколку дена љубовните врски можат да бидат многу специфични поради можните проблеми со партнерот. Проблем со грбот.

Лав

Во наредниот период многу зависи од вас и како ќе се однесувате кон луѓето со кои сте блиски на деловен план. Сè не е како што изгледа и обидете се до крајот на денот да го свртите во ваша корист. Главоболка.

Девица

Научете да бидете подобро организирани за вашите деловни планови, особено кога станува збор за состаноци во текот на денот. Веќе некое време имате одредени проблеми во комуникацијата со партнерот, кои денес можат да бидат многу постабилни.

Вага

Пазете се од лажни пријатели и се што ќе ви дојде во име на пријателство, особено од личност Водолија. Се што блеска не е злато, тоа најдобро го чувствувате на своја кожа кога се во прашање љубовта и партнерството овие денови.

Скорпија

Во текот на следните неколку дена, зависи од вас колку добро ќе се одвиваат работите. Вашата деловна ситуација се стабилизира благодарение на вашите позитивни ставови. Веќе некое време не се интересирате за врски.

Стрелец

Партнерската врска веќе некое време страда поради вашата промена на расположението и тоа негативно се одразува на вашиот партнер. Пазете се од нагли промени кога се во прашање односите во кругот на семејството, особено кога се во прашање постарите членови.

Јарец

Семејната ситуација се стабилизира, но саканата личност не ви дава доволно поддршка. Човек под знакот на Јарец ви претставува голема деловна пречка која треба да ја надминете на секој начин. Здравјето е добро.

Водолија

Ова е многу интересен период кога се во прашање односите со партнерот. Личноста под знакот Јарец ви дава одлична деловна поддршка и ви дава многу добри позитивни совети. Не двоумете се туку слушајте ги советите и бидете активни.

Риби

На почетокот на денот ќе бидете под голем притисок од другите луѓе бидејќи ве интересира нивното мислење. Немојте да се изненадите ако другите премногу ве критикуваат поради вашата потреба да се повлечете. Здравјето е стабилно.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close