АСТРОЛОГИЈА

Астролозите велат дека најбогатите луѓе се родени во овие 4 знаци: Тие се најсреќни кога се парите во прашање

Форбс често објавува листи на најуспешни луѓе на планетата, врз основа на нивната возраст, пол или само сумата на пари што ја заработиле. И тоа се главно податоците што ги знаеме. Она што помалку ни е познато се нивните Хороскопски знаци.

Најбогатите луѓе обично се родени во еден од овие четири хороскопски знаци:

Вага
Вагата е најчестиот хороскопски знак меѓу милијардерите. Има смисла кога ќе се земе предвид нивната способност да се прилагодат, нивната потрага по перфекционизам и нивната опседнатост со хармонија.

Вагите, со своите природни склоности, се чини дека се создадени за успех. Еден од најпознатите и најуспешните милијардери на Вага е Ралф Лорен.

Јарец
Јарците се на врвот на листата на најбогати милијардери, заедно со Џеф Безос – сопственикот на Амазон. Тој е најбогатиот милијардер во светот и ги поседува класичните особини на Јарец – издржливост и амбиција.

Рак
Раковите се познати по тоа што се многу интуитивни, а очигледно таа интуиција добро им функционира. Основачот и извршен директор на SpaceX, Илон Маск е Рак, и иако Безос неодамна го симна од тронот како милијардер број еден, тој сè уште е таму – неговото богатство е сигурно.

Скорпија
Познатиот основач на Мајкрософт, Бил Гејтс е Скорпија. Скорпиите се смели, одлучувачки и креативни – како Гејтс – затоа што мора да имате некои од тие карактеристики за да создадете компанија со таа големина.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] успех. Овој знак има посебна способност да привлекува пари и да создава финансиски можности. Во пресрет на […]

Back to top button
close