ЉУБОВ И СЕКСАСТРОЛОГИЈА

Овие 5 хороскопски знаци воопшто не се снаоѓаат во врските

Проучувањето на личноста на вашиот партнер со нуркање во нивните астролошки води може да ве спаси и од фрустрација и од несреќна врска.

На овие 5 знаци не им оди во врска!

Близнаци
Близнаците се познати по својата зборлеста природа. Родените во овој знак често зборуваат многу и често забораваат да обрнат внимание на тоа што сака да им каже партнерот. Поради ова, постои лоша комуникација и неуспешна врска.

Близнаците цврсто се држат до сопствените сфаќања и мисли и никогаш не сакаат да го истражуваат мислењето или верувањата на партнерот. Излегува дека тоа е најчеста причина за нивното раскинување.

Означен со двојници, овој хороскопски знак често претставува двојна природа што понекогаш води до погрешна комуникација во љубовта.

Бик
Како Близнаците, Биковите се прилично барани и тврдоглави, поради што често имаат ужасни врски.

Бикот верува во концептот „мој пат или автопат“ и обично не е подготвен на компромиси. Згора на тоа, Бикот никогаш не се согласува со никого, па поради тоа во врската доаѓа до кавги и често завршуваат со раскинување.

Водолија
Водолиите се интровертни луѓе и не можат отворено да ги изразат своите чувства, што доведува до емотивен хаос и дополнително ги принудува да го следат патот на отуѓување. На луѓето со овој хороскопски знак им недостасува сочувство и да разговарате со нив за емотивниот аспект е нешто многу предизвикувачко.

Згора на тоа, она што е уште попроблематично е што тие отворено не кажуваат што им се случува во главата или срцето, што дополнително испраќа погрешни сигнали до партнерот.

Скорпија
Што се однесува до љубовта и врските, Скорпиите се малку доминантни и интензивни. Нивната карактеристика на лудо заљубување често доведува до емоционални повреди, љубомора, а со тоа и раскинување.

Покрај тоа, тие се таинствени и не ги покажуваат лесно своите чувства, а сето тоа го комплицира односот со Скорпијата.

Стрелец
Стрелците сакаат да излегуваат и да стекнуваат нови пријатели секој ден, а бидејќи по природа се такви скитници, на своите партнери им испраќаат погрешна слика за себе. Дури и да се целосно заљубени, тие се плашат од идејата за посветеност и долго останување на едно место и често завршуваат со заминување.

И не само тоа, тие често го земаат својот љубовник здраво за готово и затоа може да биде крајно заморно да се биде во врска со нив.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close