ЗАНИМЛИВОСТИ

Проверете дали сте најопасниот знак во хороскопот – еве кој е најопасниот!

База на податоци за сериски убијци Killer.Cloud состави листа од 488 сериски убијци и ги категоризираше по хороскопскиот знак за да открие кој знак е најопасен.

Еве листа на хороскопски знаци од најопасни до најмалку опасни во однос на нивните лоши особини. Оваа квалификација не треба да ја сфаќате премногу буквално и да мислите дека некој хороскопски знак е опасен или не – сфатете го како забава.

Јарец
Јарецот е убедливо најопасниот знак во Зодијакот бидејќи е најподложен на разни криминални активности, без разлика дали се работи за џебни кражби или некои посериозни работи. Нивниот недостаток е тоа што се невнимателни, па лесно може да се фатат.

Лав
Луѓето родени во знакот Лав изгледаат малку психотични поради нивниот темперамент. Со нив владеат страстите, многу се импулсивни и тоа може да ги турне „на другата страна на законот“.

Скорпија
Луѓето родени во знакот на Скорпија се опасни поради нивната склоност кон љубомора и агресија. Ако овие нивни лоши особини се поклопуваат со лошите околности, сè може да се случи. Тие се многу вешти манипулатори, па дури и самите да не прават криминал, често ги менаџираат оние што го прават тоа наместо нив.

Стрелец
Многу острата личност го прави Стрелецот опасен, а тие често се многу вешти крадци. Личностите родени во овој знак не би повредиле никого физички, освен ако нивниот живот не зависи од тоа, но дефинитивно имаат тенденција да прават нешто што не е сосема легално за да добијат пари.

Водолија
Водолиите имаат многу манипулативна личност, што е особено изразено кога ќе решат да му се одмаздат на некого. Од друга страна, тие се многу харизматични и тоа им помага вешто да манипулираат со другите, а често се и одлични хакери.

Вага
Луѓето родени во знакот Вага можат да се вклучат во измами со пари или дрога. Иако важат за луѓе кои ја сакаат правдата, тие можат да се најдат и „од другата страна“, иако ретко го прекршуваат законот. Кога го прават тоа, тие се држат до група или организација бидејќи не сакаат да работат сами.

Овен
Овенот не поднесува авторитет, т.е. некој да биде доминантен, а ако се труди ќе му се пружи отпор на секој можен начин. За да ја избегнат постојаната трка по пари и да постигнат успех во животот, тие не се двоумат да се вклучат во илегална кариера.

Риби
Родените во знакот Риби се многу темпераментни и лесно „полудуваат“, па во тие моменти можат да бидат опасни доколку им ги „згазнете“ на нервите.

Близнаци
Луѓето родени во знакот Близнаци се опасни затоа што се неконзистентни и можат да се вклучат во некаква измама или градба. Најчесто, тие не се склони кон злосторства кои вклучуваат насилство.

Девица
Девиците имаат нешто како природен талент да украдат нешто и да не бидат фатени, а во тоа им помага нивната озлогласена особина – перфекционизам. Хакирањето и грабежите се нивна специјалност доколку се занимаваат со криминални активности и тогаш е многу тешко да им се влезе во траг.

Рак
Раковите немаат ментална стабилност, па можат да направат злосторство од страст, на пример.

Бик
Биковите имаат прилично незгоден темперамент, а кога ќе „заглават“, стануваат вистински диктатори. Тие се родени лидери, имаат определба на која не може да и се спротивстави никој што ќе им се најде на патот, па се способни да владеат со целиот свет, доколку се решат да го направат тоа.

 

Напишете коментар

Back to top button