ЗАНИМЛИВОСТИ

Овните се германски овчари, биковите се басет песови! Дознајте која раса на куче сте во вашиот хороскоп и зошто

Секоја раса на кучиња има одредени карактеристики, кои се слични на луѓето.
Доколку се прашувате кое куче би одговарало на вашиот хороскопски знак и на вашата личност, еве го одговорот:

Овен – Германски овчар
Како огнен знак кој е секогаш во движење, на вашата личност му одговара германскиот овчар, познат како куче што лае, но не гризе без причина, слично на вашата искрена природа. Вие сте лојални чувари.

Бик – Басет
Симпатичен, но тврдоглав. Ова го опишува Бикот и некои раси на кучиња, како што е Басет Хаунд. Оваа слатка раса се карактеризира со тажни очи и долги уши.

Близнаци – Сибирска хаска
Треба сите да знаат што мислите, како се чувствувате и што ве мачи. Слично на хаски, вие напредувате и цветате во вистинската средина и заедницата е многу важна за вас.

Рак – Мопс
Емотивни сте, донекаде зависни од другите, го сакате својот круг на луѓе, штом ќе го формирате. Уживате во удобноста на домот, како и мопсот. Вие сте тип на човек кој „пушта корени“.

Лав – Померанец
Сакате да бидете во центарот на вниманието, невозможно е да не ве забележат, понекогаш лаете, страсни сте и лојални, а оние кои не го гледаат ова во вас ќе се налутат и измамат.

Девица – Пудлица
Од оние мали, до високи и екстравагантно потстрижени манекени, се карактеризираат со исклучителна интелигенција, како и девици, познати по нивната ментална агилност, лојалност и педантност.

Kuche i horoskop

Вага – Лабрадор
Како и секој лабрадор, вие сакате рамнотежа и мир во вашиот живот, вие сте незаменлив тимски работник, бидејќи можете да го комбинирате неспоивото, да најдете нешто заедничко со секого.

Скорпија – Ротвајлер
Откако ќе се фокусирате на нешто што сте си поставиле, повеќе не можете да застанете и повторно да се фокусирате. Бестрашно, високо интелигентно куче, силно и кога ќе касне, не го пушта.

Стрелец – Граничен коли
Храбри сте, полни со живот и секогаш подготвени за авантура. Стрелците и Колиите се подеднакво активни и полни со енергија, бидејќи постои сличност во менталната и физичката агилност.

Јарец – Кане корсо
Од се срце сте за напорна работа и ред. Многу сте дисциплинирани, сакате да постигнете успех и да се докажувате, кане корсо сте, мирни, храбри и достоинствени.

Водолија – Чау чау
Водолиите се статистички еден од најретките знаци, кои се карактеризираат со индивидуалност, генијалност, уникатност, а истото е и чау чау, од гривата до синиот јазик.

Риби – Чивава
Безусловната љубов е најмалку што можете да го дадете на Чивава и на која било Риба. Чивавите се заштитнички, понекогаш несвесни за својата големина, донекаде тврдоглави, но многу срдечни и емотивни.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close