ЗАНИМЛИВОСТИ

Легендарната друштвена игра оживеа на филмското платно – Dungeons & Dragons: Honour Among Thieves доаѓа ексклузивно на SkyShowtime од 31 август

Со Крис Пајн, Мишел Родригез, Реге-Жан Пејџ, Џастис Смит, Софија Лилис и Хју Грант

Dungeons & Dragons: Honour Among Thieves, импресивниот акциско-авантуристички филм заснован врз легендарната друштвена игра од „Хасбро“, ќе биде достапен за стримување ексклузивно на SkyShowtime од 31 август

Еден шармантен крадец и една група безнадежни авантуристи организираат јуначка кражба за да вратат еден изгубен редок артефакт, но работите тргнуваат наопаку кога ќе налетаат на погрешни луѓе во оваа смешна акциона авантура.

Во филмот, во продукција на Paramount Pictures во соработка со eOne, играат Крис Пајн, Мишел Родригез, Реге-Жан Пејџ, Џастис Смит, Софија Лилис и Хју Грант, заедно со Клое Колеман и Дејзи Хед.

Dungeons & Dragons: Honour Among Thieves, филм заснован на легендарната игра „Dungeons & Dragons“ од „Хасбро“, е во режија на Џонатан Голдстајн и Џон Френсис Деили, по приказна на Крис Меккеј и Мајкл Џилио, и по сценарио на Џонатан Голдстајн и Џон Франсис Деили и Мајкл Џилио. Продукцијата е на Џереми Лечам, член на Здружението на продуценти од Америка, Брајан Голднер и Ник Мејер, а извршни продуценти се Денис Л. Стјуарт, Џон Френсис Деили, Џонатан Голдстајн, Крис Пајн, Зев Фореман и Грег Мурадиан.

Dungeons & Dragons: Honour Among Thieves во моментов на најпознатиот вебсајт за филмска критика „Rotten Tomatoes“ има резултат „Certified Fresh“ со 91% од критичарите и 93% од публиката.

Услугата SkyShowtime им е достапна директно на корисниците преку апликацијата SkyShowtime на Apple iOS, tvOS, уредите на Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung и преку веб-страницата: www.skyshowtime.com. Месечната цена на SkyShowtime е 6,99 евра (без реклами), со седумдневен бесплатен период и опција да откажеш во секое време.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close