ЗАНИМЛИВОСТИМАГАЗИН

Бред Пит го пушти својот сосед бесплатно да живее на неговиот имот: „Живееше 105 години“

Распространетиот имот на Бред Пит во Лос Анџелес беше дом на уште едно лице покрај членовите на неговото семејство

Актерот му дозволил на својот 105-годишен сосед со години бесплатно да живее во неговиот имот вреден 39 милиони долари.

Оскаровката (59) го купи имотот од 1,9 хектари во 1994 година за 1,7 милиони долари од ѕвездата на хорор филмовите Касандра Петерсон.

Во интервју за People, Петерсон раскажа како го продала својот дом на Пит и го допре добриот дел на актерот. Ситуацијата беше резултат на тоа што Пит полека го прошируваше имотот, а еден од нив беше сопственост на сосед кој на крајот живееше со актерот.

– Мислам дека дваесетина куќи се граничеа со работ на имотот на Бред Пит. И секогаш кога ќе се појавеа купуваше по едно. Еден од имотите му припаѓал на постар човек, па Пит склучил договор што му овозможил да остане во нивната куќа – започнува актерката, објаснувајќи колку Бред бил љубезен.

– Бред беше многу љубезен кон својот сосед, особено откако неговата сопруга почина. Џон на крајот живеел на имотот на Бред, а Пит не му наплатил ништо и останал таму до својата смрт – изјавил Петерсон, кој во 1994 година го продал имотот на Пит, за тој да го продаде во март годинава.

– Пит веројатно мислел, кога му дозволил на соседот да живее на неговиот имот, дека Џон ќе остане таму до крајот на животот и дека не му останува уште многу, но соседот доживеал 105 години – рекол Петерсон.

Домот, кој минатиот месец беше продаден надвор од пазарот, е местото каде Пит и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли (47) ги одгледаа своите шест деца.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close