05/02/2023

  Новата функција за Gmail ќе им се допадне на онлајн купувачите

  Доколку сте еден од оние кои сакаат да нарачуваат онлајн, тогаш можеби ќе ви се допадне новата функција на компанијата…
  02/02/2023

  Кои се најмоќните пасоши за 2023 година?

  Јапонскиот пасош и годинава се најде на врвот на листата на најмоќни пасоши. Според минатогодишните податоци на лондонската советодавна компанија…
  02/02/2023

  Започнува пријавувањето за 11-тото издание на Авицена Женска трка

  Најголемата и најпозната трка за натпреварувачките од понежниот пол во земјата, Авицена Женска трка, на 09 април 2023 (недела) ќе…
  29/01/2023

  Логичка загатка: Кој прв ќе добие пиво?

  Лесна логичка загатка: На фотографијата, четворицалуѓе чекаат пиво. Ако се наточи пиво од горната дадена позиција кај шишето, кој од…

  МАГАЗИН

   22/12/2022

   Фонтана, Џамбо и пријателите го продолжуваат своето „Патување“ со концерт во Струмица

   Фонтана, Џамбо Агушев, заедно со Камерниот Оркестар IWCONNECT и спњцијалните гости ќе одржат голем концерт на 26ти декември од 20…
   16/12/2022

   Брена откри како се запознала со Боба!

   Пејачката Лепа Брена (62) раскажува како го запознала нејзиниот сегашен сопруг, бизнисменот Слободан Бобо Живојиновиќ (59). – Многу патував и…
   14/12/2022

   Обожавателите на Констракта разочарани: Пејачката изјави дека не е во позиција да создава нови песни

   Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта стекна голема популарност откако постигна голем успех на Евровизија. Таа успеа да го освои петтото место,…
   12/12/2022

   Актерките Сара Климоска, Дарја Ризова, Наталија Теодосиева и Тамара Ристоска во Patrizia Pepe Party стил

   Време е да се опуштиме и да дозволиме од нас да зрачи женствената, хипнотичка и непокорлива енергија! Време е за…
   03/12/2022

   Тони Зен го промовираше новиот видео запис за песната „Клубот“ – „Ви благодарам на сите, ми значевте во овој тежок период“

   Најавувавме, информиравме, зборувавме, а јавноста нестрпливо исчекуваше. И конечно, „Клубот“ на Тони Зен ја здогледа светлината на денот. Имено, вчеравечер…
   16/11/2022

   Сара Мејс – жена, мајка, кралица. Заедно со сопругот Димитар во фотосесија за Yamamay 2 месеци после подорување

   Пејачката и харфистка Сара Мејс заедно со нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски објавија соработка со италијанскиот бренд за долна облека…
   11/11/2022

   Луна Џогани го изгуби бебето

   Луна Џогани на својот Јутјуб канал објави дека го изгубила бебето. Таа и нејзиниот партнер Марко дознле за ова пред…
   18/10/2022

   „Bella“ на Макфест 2022. Лара и Пајак најавуваат нов хит!

   Талентираната и млада пејачка Лара Иванова, која го привлече вниманието на јавноста со музичките песни „Ремек Дело“, „Некогаш ќе помине“,…
   Back to top button