26/09/2023

  Финансиски хороскоп за октомври: На Овенот му претстои финансиски успех, Бикот претпазливост при инвестирање, Близнаци нов извор на приход

  Овен Вашата енергија и амбиција ќе бидат на врвот овој месец, што ќе ви помогне да постигнете финансиски успех. Ова…
  26/09/2023

  Пет начини да го подобрите вашето расположение: Сè е многу лесно за примена

  Дури и малите разочарувања и фрустрации можат да ни ги нарушат секојдневните активности и да нè направат мрзливи, мизерни и…
  26/09/2023

  „Сè уште ја сакам таа жена“: Ни Џенифер ни Анџелина, Бред Пит призна кого најмногу сакал и со кого бил најсреќен

  Бред Пит излегуваше со многу познати дами, вклучувајќи ги и неговите поранешни сопруги Џенифер Анистон и Анџелина Џоли, но „една…
  26/09/2023

  Дневен хороскоп за вторник, 26 септември: Водолиите чекаат важна одлука во љубовта, Биковите ќе добијат добри вести за работата

  Овен Во следните неколку дена од вас зависи како ќе се одвиваат некои работи кои се многу важни за работна…

  МАГАЗИН

   26/09/2023

   Како изгледа сега Брус Вилис? Откако му беше дијагностицирана деменција, ретко се појавува во јавноста (ФОТО)

   Брус Вилис беше забележан во Лос Анџелес откако неговата сопруга Ема Хеминг откри детали за фронтотемпоралната деменција на актерот, а…
   26/09/2023

   „Сè уште ја сакам таа жена“: Ни Џенифер ни Анџелина, Бред Пит призна кого најмногу сакал и со кого бил најсреќен

   Бред Пит излегуваше со многу познати дами, вклучувајќи ги и неговите поранешни сопруги Џенифер Анистон и Анџелина Џоли, но „една…
   21/09/2023

   Модната еволуција на Скопје – спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

   Големиот моден викенд во Скопје (FWSK), традиционално доаѓа во својот термин на стартот на есента, што ќе значи уште едно…
   19/09/2023

   Месец и пол по породувањето: Ријана за прв пат го покажа вториот син на кого му даде необично име

   Таа на својот син му го дала името Riot, а на сликите можете да го видите бебето со розова капа…
   13/09/2023

   „Антигона“ – ново музичко ремек дело во соработка со Татиана и кореографот Милан

   Кореографот на најголемиот музички фестивал во Европа „Ритамот на Европа“ – Милан Милинковиќ е главниот кореограф на новата песна „Антигона“…
   06/09/2023

   Карлеуша: Душко Тошиќ е мојата животна грешка

   По единаесетгодишна рекордна пауза, Јелена Карлеуша ги објави албумите „Алфа“ и „Омега“. Окупацијата на „Тикток“, мимиките, имитациите, но и предизвиците…
   04/09/2023

   Маргот Роби откри на кого прво му била понудена улогата на Барби

   Марго Роби откри дека не била првиот избор за улогата на Барби. Актерката, која е и една од продуцентите на…
   28/08/2023

   Ким Кардашијан целосно го промени изгледот: Дали оваа фризура ќе направи големо враќање? (ФОТО)

   Ким реши да ја скрати косата, па на еден неодамнешен настан се појави речиси непрепознатлива. Ким Кардашијан имаше многу различни…
   Back to top button
   close