МАГАЗИН

Шакира: Ја ставив кариерата во мирување за да го поддржам бившиот партнер

Колумбиската пејачка Шакира изјави дека долго време ја ставила својата кариера во мирување за да биде со својот поранешен партнер Жерар Пике додека тој играше фудбал за Барселона.
– Долго ја ставив кариерата во мирување, за да бидам покрај Жерар, за да може да игра фудбал. Заради љубовта имаше многу жртви – изјави Шакира.

Шакира

Латино поп ѕвездата и поранешниот професионален шпански фудбалер беа заедно 11 години, за време на кои имаа две деца, пред да ја објават нивната разделба во јуни 2022 година, пишува Sky News.

Шакира (47) по седум години би требало да го објави својот прв албум „Las Mujeres Ia No Lloran“ што во превод значи „Жените не плачат повеќе“, а така се вика и нејзиниот сингл во кој се потсмева со бившиот партнер.

-Имаше толку многу делови од мојот живот кои ми пропаднаа пред очи и морав некако да се обновам, земајќи коски од подот и склопувајќи ги сите. А лепилото што сето тоа го држеше беше музиката – нагласи Шакира.

Таа рече дека се надева дека „Ултима“ е последната песна поврзана со Пајк, кого на шега го нарече „Волдеморт“, по неизговорливиот лик од серијата книги и филмови за Хари Потер.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close