МАГАЗИН

Селена Гомез расчисти со драмата со читање усни на Златните глобуси

Пејачката и актерка Селена Гомез ги смири гласините околу нејзиниот разговор со пејачката Тејлор Свифт на доделувањето на наградите Златен глобус 2024 година. На социјалните мрежи стана вирален видео клипот во кој Гомез беше видена како озборува со Свифт.

Неколку очевидци на социјалните мрежи тврдеа по очигледното читање од усни дека Гомез и рекла на Свифт дека Кајли Џенер нема да и дозволи да се фотографира со Тимоти Шаламет. Сепак, Гомез подоцна ги отфрли тврдењата и објави на Инстаграм каде рече дека двете не разговарале за Шаламе или Џенер и зборувале за двајца нивни пријатели. Шаламет претходно ги затвори гласините околу наводниот инцидент во интервју за едно списание. Ноќта ги виде историската драма “Oppenheimer” и готската комедија „Poor Things“ кои ги заслужија најголемите почести на Golden Globe Awards 2024.

„Oppenheimer“ беше прогласен за најдобра филмска драма од околу 300 забавни новинари кои гласаа на Глобус како дел од новата организација.

„Poor Things“, со Ема Стоун во улогата на почината жена, оживеана од научниците, ја освои наградата за најдобар филмски мјузикл или комедија, победувајќи го блокбастерот за зајакнување на жените „Барби“.

Facebook коментари:

Leave a Reply

Back to top button
close