МАГАЗИН

„Сè уште ја сакам таа жена“: Ни Џенифер ни Анџелина, Бред Пит призна кого најмногу сакал и со кого бил најсреќен

Бред Пит излегуваше со многу познати дами, вклучувајќи ги и неговите поранешни сопруги Џенифер Анистон и Анџелина Џоли, но „една од најдобрите“ врски што некогаш ги имал била со некој што „сè уште ја сака“.

59-годишниот актер ја запознал својата поранешна девојка Џулиет Луис на снимањето на нивниот филм од 1990 година. Иако тогаш Џулиет имаше само 17 години, додека Бред имаше 27, се роди љубов и тие станаа еден од најубавите парови во Холивуд.

Поранешните љубовници се забавуваа три години, но на почетокот на 1993 година решија да ја прекинат врската. Додека Џулиет подоцна изјави дека Бред „повеќе не е во нејзиниот универзум“, Бред неодамна се потсети на „одличното време“ што го поминале заедно.

„Сè уште ја сакам таа жена. Прекрасно си поминав со неа. Тоа беше една од најдобрите врски во кои сум била. Проблемот е во тоа што растеме со визија дека љубовта победува се, а тоа едноставно не е вистина?“, рече тој во интервју за Vanity Fair.

По нивното раскинување, во 1993 година, Бред и Џулиет глумеа еден со друг во нивниот втор филм, Калифорнија.

Facebook коментари:

Leave a Reply

Back to top button
close