МАГАЗИН

Моника Белучи има ново момче (ФОТО)

Италијанската актерка Моника Белучи и филмскиот продуцент Тим ​​Бартон тајно се забавуваат четири месеци, пишува Paris Match.

Двојката првпат се запознала пред 16 години, но наводно се заљубиле откако се виделе на Филмскиот фестивал во Лион во октомври. Моника (58), која беше почесен гостин на фестивалот, на Тим (64) му ја врачи наградата за животно дело.

Paris Match објави фотографија на која се шетаат низ Париз „рака под рака“.

Моника е сингл откако се раздели со уметникот Николас Лефевр во 2019 година. Таа претходно беше во брак со Винсент Касел од 1997 до 2013 година. Тој има две ќерки, Дева, која е родена во 2004 година и Леони, која е родена во 2010 година.

Тим никогаш не бил оженет, но имал долга врска со Хелена Бонам Картер и имаат две деца.

Слични објави