МАГАЗИН

Луна Џогани го изгуби бебето

Луна Џогани на својот Јутјуб канал објави дека го изгубила бебето. Таа и нејзиниот партнер Марко дознле за ова пред неколку дена, и открија што се случило.

– За жал, го загубивме бебето, бидејќи плодот не успеа да зајакне во првите 12 недели. Не сакавме да зборуваме за тоа веднаш. Не сакаме премногу да разговараме за тоа. Вирусот помина низ мене, ни рече докторот. Плодот беше многу мал и чувствителен. Срцето на бебето престана да чука – изјави Луна Џогани.

Луна неодамна имаше операција на градите, бидејќи и беше дијагностициран бениген тумор, за што јавно проговори и апелираше до сите жени редовно да одат на прегледи. Таа во јуни минатата година го роди своето прво дете, ќерката Миа.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button