МАГАЗИН

Која е богатата маркиза за која тврдат дека му е љубовница на Вилијам? Поради една работа, кралскиот двор живее во страв (ФОТО)

Поранешната манекенка Сара Роуз е во центарот на вниманието на светската јавност. Повторно сите зборуваат за неа како љубовница на Вилијам и ја обвинуваат за „исчезнувањето“ на Кејт Мидлтон.

Сега сите се прашуваат која е Лејди Роуз, наводната љубовница на принцот Вилијам.

Сара Роуз

Сара Роуз Чолмондели (39) е поранешна манекенка која некогаш работела во ПР тимот на конзервативниот пратеник Мајкл Гоув како истражувач, но сега го користи своето „деловно време“ за да го води имотот на нејзиниот сопруг, Дејвид Роксавиџ, седми маркиз од Чолмондели.

Омажена и има три деца
Сара е родена во 1984 година и е мажена за маркизата од Чолмондели, со која има три деца – близнаците Александар Хју Џорџ Чолмондели, Ерл од Роксавиџ и Лорд Оливер Тимоти Џорџ Чолмондели, кои имаат 15 години, и осумгодишната ќерка Ајрис Марина Алин Чолмондели.

Тие живеат во Хоутон Хол, убав дом со 106 соби во Норфолк, кој се наоѓа на листата 1 категорија во Норфолк.

Сара пред бракот работела како модел.

Ова не е првпат да биде осомничена тајната врска на Вилијам и Сара. Уште во 2019 година, за прв пат започнаа гласините за наводната врска на Вилијам со Сара.

Вилијам таткото на нејзиното дете?
Имаше и тврдења дека Дејвид Чоломдели се разведува од Роуз бидејќи тој всушност не е татко на нивното дете, туку Вилијам.

Ниту оваа вест не е потврдена, но некои извори тврдат дека е можно бидејќи Роуз и Вилијам наводно почнале да се гледаат во 2014 година, а таа забременила кон средината на 2015 година.

Порталот „Марка“ пред крунисувањето на кралот Чарлс објави дека тој сака да присуствува и Лејди Роуз, додека Кејт дала услов да не сака да има никаква комуникација со неа доколку е таму. И токму овој ултиматум мотивираше многумина да размислуваат да го измамат принцот.

Британскиот „The Sun“ ги објави првите сомнежи за симпатиите на Вилијам и Сара. Сара и Кејт на почетокот беа добри пријателки, но веќе не е така, напиша „Newidea.com.au“.

Меѓутоа, во април минатата година, кралскиот експерт Ендрју Мортон за „New Idea“ изјави дека оваа токсична приказна е чиста измислица и дека Вилијам и Кејт решиле целосно да ги игнорираат овие шпекулации.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close