МАГАЗИН

Ким Кардашијан мета на критики за детскиот костим (ФОТО)

Ким Кардашијан повторно е мета на критики

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан често е мета на негативни коментари, а овој пат причина беа нејзините деца и Ноќта на вештерките.

Ким Кардашијан

Таа објави фотографија од две момчиња, од кои едното е нејзиниот син, облечени во дресот на Нејмар и Меси, а токму тоа предизвика негативни коментари.

Децата се очигледно повредени и извалкани со крв, што е дел од костимот, а многумина го сфатија како дополнителна поддршка за насилството, откако таа јавно ги поддржа израелските сили против Палестина.

„Значи, Ким Кардашијан мисли дека е забавно и разиграно да се облекуваат деца во овие облеки за Ноќта на вештерките: повредени момчиња, крв насекаде, облека со арапски букви на нив, искинати кошули. Откако рече дека целосно ги поддржува акциите на Израел против Палестинците, овој пост го одразува нејзиниот болен менталитет во исмејувањето на убиството на над 4.000 деца во Газа од израелските воздушни напади“, напиша еден корисник на социјалните мрежи.

„Не сум сигурен како мислите дека ова е соодветно кога речиси 4.000 деца загинаа во Газа и тие всушност изгледаат вака? Неприфатливо, не e смешно. Вашата земја помина низ геноцид и често зборувате за тоа, шокирани сме што немате срце за Палестинците кои минуваат низ истото“, истакна друг корисник.

Фотографиите можете да ги погледнете ТУКА.

Facebook коментари:

Leave a Reply

Back to top button
close