МАГАЗИН

Ким Кардашијан каква што не ја гледаме често: Фармерки и маичка за кошаркарски натпревар (ФОТО)

Ким Кардашијан ги посетува црвените теписи ширум светот, се гледа на секој важен настан, а сега е забележана во првиот ред на кошаркарски натпревар.

Сосема опуштено, гледајќи ги Лејкерси со нејзината пријателка и мајка Крис Џенер, со оглед на тоа што сме навикнати да ја гледаме во гламурозни тоалети.

Ким Кардашијан

Ким носи искинати фармерки со висок струк, праволиниски исечени, светла боја и едноставна бела маичка со принт. Со навлечена коса во високо репче, па нејзините бројни ланчиња дојдоа до израз.

Со оглед на тоа што Ким претходно не присуствуваше често на натпреварите, почнаа да кружат гласини дека се забавува со еден од играчите на Лејкерс, но таа до сега не го коментираше тоа. Таа неодамна беше забележана со поранешното момче Пит Дејвидсон на Мет Гала, иако официјално се разделија пред девет месеци.

Facebook коментари:

Leave a Reply

Back to top button
close