МАГАЗИН

Кејт Мидлтон во фармерки и џемпер: Принцеза каква што не ја гледаме често (ФОТО)

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, покрај елегантните комбинации кои ги бараат нејзините јавни ангажмани, често ја гледаме и во секојдневните комбинации.

Кејт сега е забележана во вистински есенски изглед. Таа носи темни фармерки, џемпер со пруги и зеленикава јакна во која сме ја виделе неколку пати. Овој пат сандалите ги замени со чизми кои одлично се совпаѓаа со остатокот од нејзиниот изглед.

Косата ја виткаше во меки бранови, кои често ги носи во последно време, а неодамна ги скрати и шишките, а сега ги има и познатите „перде шишки“.

Принцезата посети заедница за татковци и деца за да ја истакне важната улога на татковците во најраните години на нивните деца. Со оваа посета, Кејт сакаше да ја искаже важноста на семејното време и улогата што ја играат татковците во воспитувањето на децата.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close