МАГАЗИН

Горен дел кој едвај ги покрива градите, бело здолниште и гломазни потпетици – Дуа Липа вчера го прослави својот 27. роденден

реклама

Поп пејачката и една од најбараните изведувачи на денешницата, Дуа Липа, го слави својот 27. роденден.

Пејачката ја искористи оваа приликата на својот Инстаграм профил да објави неколку фотографии кои претставуваат вовед во славеничката атмосфера. Како што може да се види од фотографиите, иако Дуа Липа вчера го прослави својот 27 роденден, таа минатиот викенд приреди голема прослава на која имаше и фотографии на Инстаграм.

„Празнична недела“, напиша таа покрај сликите што ги објави на социјалната мрежа. Горен дел кој едвај ги покрива градите, бело здолниште и гломазни потпетици беше облеката за овој посебен ден.

Ниту нејзините многубројни следбеници не останаа рамнодушни на фотографиите, тие преку Инстаграм и го честитаа роденденот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close