МАГАЗИН

Дејвид Бекам заплака пред ковчегот на кралицата Елизабета Втора: Славниот фудбалер не можеше да ги совлада емоциите (ФОТО)

Дејвид Бекам беше многу погоден од смртта на кралицата Елизабета Втора, а тоа го покажа и за време на почитта пред ковчегот, кога заплака.

Облечен во црн костим и вратоврска, Дејвид трпеливо стоеше на ред со илјадници обични луѓе кои чекаа да и оддадат почит. Познатиот фудбалер, отсекогаш нагласувал дека е голем ројалист и обожавател на кралското семејство.

– Нејзиното величествено значеше на многу различни начини. Можам да кажам за себе, колку пати имав можност да ја запознаам во текот на мојата кариера. Секогаш кога стоевме и ги носевме дресовите „Трите лава“ пеевме „Господи спаси ја нашата кралица“, тоа беше нешто што многу ни значеше – изјави Бекам за ITV и додаде:

Овој ден е особено тежок – заклучи поранешниот најдобар светски фудбалер.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button