МАГАЗИН

Брена откри како се запознала со Боба!

Пејачката Лепа Брена (62) раскажува како го запознала нејзиниот сегашен сопруг, бизнисменот Слободан Бобо Живојиновиќ (59).

– Многу патував и секогаш ми приоѓаа многу важни луѓе. Морам да раскажам една анегдота, кога го видов Бобан на насловната страница на еден стар весник, едноставно сакав да го запознаам и првпат се сретнавме на премиерата на мојот филм “Hajde da se volimo” – изјавила Лепа Брена.

– Покојниот Бата Живојиновиќ ми рече: „Знаеш ли кој е на промоција? Слободан Бобо Живојиновиќ! Што правиш овде, оди таму и поздрави го“. И јас поминав низ таа толпа и му пријдов со реченицата: „Што чекаше до сега“, го гушнав и го бакнав. Тоа беше нашата прва средба – додаде познатата пејачка.

– Отидовме на вечера во тврдината и на таа вечера се договоривме да се видиме, да се дружиме, иако знаевме дека тоа е веќе натпревар кој многу тешко се разделува – заврши Брена во емисијата „Амиџи шоу“.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close