АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп до 24 ноември! Раковите излегуваат на љубовни состаноци, Скорпиите кавгаџии…

Од сите хороскопски знаци, Овните се оние кои ќе бидат авантуристи. Еве што очекува секој хороскопски знак кога е љубовта во прашање:

ОВЕН
Во наредниот период ќе бидете невообичаено авантуристи и активно ќе барате некој со кој ќе можете да бидете пар. Сигурно нема да можете да постигнете стабилност, но тоа нема да биде важно, бидејќи нема ни да се стремите кон тоа.

БИК
Ќе ви биде многу тешко да ја одржите хармонијата во љубовниот живот, особено ако сте во долга врска. Ако сте сингл, лесно е да се навлечете на некој кој има физички напорна работа или дури некој што носи оружје на службена должност.

БЛИЗНАЦИ
Вашата харизма ќе биде впечатлива, но во овој период не сте во ситуација да постигнете стабилна љубовна врска, можеби затоа што ќе ви се допаднат повеќе од една личност и нема да можете да одлучувате. Може да имате и некаква платонска врска на далечина.

РАК
Ако сте слободни, лесно можете да остварите нови контакти, а можеби дури и да излезете на романтичен состанок со луѓе кои сте ги запознале на социјалните мрежи. А можеби и воопшто нема да ве интересира да се сретнете лице в лице.

ЛАВ
Ова навистина не е период во кој можете да се надевате дека ќе влезете во трајна врска, но можете да се надевате на нови контакти и здроби. Доколку веќе сте во врска, овој период може да ви донесе големи промени и евентуално раскинување со партнерот.

ДЕВИЦА
Под вашата студена и професионална надворешност се крие романтична природа која ќе биде многу стимулативна следната недела. Одлично е што почнувате да се одвикнувате после долг период на „маѓепсаност“.

Љубовен хороскоп

ВАГА
Планетата Венера е во вашиот знак, поради што ќе привлечете големо внимание и ќе имате многу обожаватели. Одберете мудро дали сте слободни, а ако веќе имате партнер внимавајте да не паднете во искушение.

СКОРПИЈА
Прилично сте аргументирани и така ќе продолжите следната недела. Поради ова, мали се шансите да бидете среќни во љубовта, бидејќи дисхармонијата во љубовниот живот е сосема сигурна. Ако веќе сте во врска, пазете се од гореспоменатите тепачки.

СТРЕЛЕЦ
Во наредниот период особено ќе внимавате на впечатокот што го оставате и напорно ќе работите на својот изглед. Поради ова ќе станете привлечни и за другите, па можни се нови можности за љубов и разни отворени понуди.

ЈАРЕЦ
Можно е да не успеете да постигнете некоја стабилна и долгорочна врска, но за тоа ќе бидете првенствено виновни. Најдобро е во овој период да не се трудите да го постигнете она што е невозможно и едноставно да уживате во она што го имате.

ВОДОЛИЈА
Ова е периодот во кој можете да запознаете многу харизматична или успешна личност на позиција или авторитет, која ќе ве фасцинира. Ако веќе сте во врска, тогаш можна е одредена его борба помеѓу вас и вашиот партнер.

РИБИ
Ќе ве привлекува сè што е егзотично или далечно, сè што е ново и може да ги прошири вашите хоризонти. Ова е причината зошто можете да се заљубите во некој што е странец. Ако веќе сте во врска, тогаш можно е да планирате романтично патување со партнерот.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close