АСТРОЛОГИЈА

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Раковите добиваат интересен предлог, а Скорпиите очекуваат конфликт со партнерот

Погледнете како ѕвездите ви се во корист овој викенд

Овен
Целосно сте посветени на деловните активности. Ви претстојат интензивни настани и на професионален и на финансиски план. Ве очекува одлична можност која пристигнува во форма на понуда за соработка со луѓе за кои мислевте дека се недостижни. Оптоварени сте со љубовниот живот. Саканата личност не може да го следи хаотичното темпо во кое западнавте во последно време. Поради недостаток на комуникација, можни се недоразбирања, кои доколку не ги решите навреме, ќе преминат во сериозен конфликт.

Бик
Нетрпеливоста сведете ја на минимум за да избегнете поголеми неволји, особено кога се во прашање врските и љубовта. Опкружени сте со луѓе кои упорно ви кажуваат што и како треба да правите. Иако не сте побарале туѓо мислење, полека но сигурно почнувате да го прифаќате нивниот модел на однесување. Не ти е да размислуваш со туѓа глава, дистанцирај се на време.

Близнаци
Врската со саканата личност не оди онака како што би сакале. Можеби изминатиов период малку ве разгалиле, па влеговте во улога на жртва на која без свесна намера и се дозволува се. На другата страна може да и здодее таквата атмосфера, а кога ќе сфатите, ќе биде предоцна. Вие сте премногу сериозни. Оставете си одмор, бегајте од работа и поминете часови во друштво на пријатели кои не ве оптоваруваат со ништо. Работата нема да ви побегне, никој нема да забележи дека ве нема, а вие ќе се вратите оправдани.

Рак
Имате предлог за патување, соработка со странство или студирање со профитабилна работа. Ако не реагирате брзо, може да ја пропуштите оваа неочекувана можност. Иако не е ваша природа да се коцкате, обидете се овој пат, ризикот може да се исплати. Вие сте мајстор да се оптоварувате со работа, но прашање е дали секоја ваша обврска е исплатлива. Поради преголема несигурност и болест, вие прифаќате на ваша штета се што се бара од вас, наместо да заземете јасен став и со тоа да се ослободите од притисокот.

Лав
Вие сте невообичаено креативни и зрачите со огромна самодоверба. Толку сте полни со себе што се заканува да се претвори во заблуда за голема супериорност над другите луѓе. Зауздајте го тој наплив на гордост, пред вас се задачи кои ќе можете да ги решите само ако играте во тим. Од една страна имате луѓе над вас, а од друга страна оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег, од кој зависи нивната судбина. За да им угодите на сите, треба правично да ги одмерите работите. Бидете одлучни, вашето чувство за правда ќе надвладее.

Девица
Прифативте обврски кои не се во согласност со вашата природа. Утешете се во гледањето на сето тоа како привремен проект кој, кога ќе заврши, носи нови можности. Доколку во сето тоа е вклучен партнерот, внимавајте, распределбата на улогите би можела да стане навика. Фокусот е на семејните односи, без разлика дали се работи за вашето семејство или вашиот партнер. Пожртвуваноста е нешто што ве разликува, но овој пат не сте сигурни дали вашиот ангажман е неопходен. Слободното време повеќе би сакале да го поминете во одмарање.

хороскопски знаци

Вага
Вашиот авторитет е на преден план. Иако уживате кога ви се верува и ви се бара мислење, има денови кога едноставно не ви се допаѓа. Сега е таков момент. Итно ви е потребен одмор, без разлика што неделата допрва почнува. Не двоумете се, дозволете си подолга пауза. Имате можност да ги измазнете старите недоразбирања и да го освежите контактот со луѓето кои претходно сте ги елиминирале. Вашата убедливост носи добри резултати, но не претерувајте, бидејќи на тој начин ќе преземете и одговорност која не е ваша.

Скорпија
Време е за мала пауза, но не дозволувајте премногу да се опуштите. Покрај тоа, идеален момент е да ги обновите старите контакти со пријателите кои сте ги запоставиле во изминатиот период. Доколку вашата нервоза и напнатост ја пренесувате на партнерот, големи се шансите кризата да ја префрлите и во вашата околина. Со помош на член од семејството ќе го вратите оптимизмот, иако реалната ситуација сепак бара голема претпазливост.

Стрелец
Областа на финансиите е постојан извор на фрустрации и грижи за вас. Не сонувајте за бегство, во овој момент не можете да поправите ништо бидејќи не се сите карти во ваши раце. Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се мачите веќе некое време. Одредена одлука или судска пресуда ќе разреши замрсеност, по што влегувате во понатамошни преговори како полноправна преговарачка страна, достојна за почит.

Јарец
Време е што повеќе да се посветите на обврските и да ги решавате една по една. Финансиската ситуација е прилично стабилна, па затоа е вистинско време да ги расчистите долговите и неплатените сметки пред да одите во шопинг. Не вклучувајте пријатели во вашите напори, решете ги вашите проблеми сами.

Водолија
На љубовен план ви претстои позитивна промена. Ситуацијата се подобрува. Поради интензивните деловни обврски, слободното време ќе го поминувате работејќи, па оваа разделба од партнерот ќе донесе стимул за наредниот период. Се трудите да ги завршите обврските кои амбициозно сте ги презеле на себе. Резултатите се неизвесни, но не ви останува оптимизмот и чувството дека на крајот се ќе заврши на најдобар начин за вас. Вооружете се со трпение и пазете се од повреди.

Риби
Вие сте расеан. Окупирани сте со грижи што самите сте ги смислиле и ги решавате проблемите кои допрва би можеле да се случат. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чини многу, па затоа е подобро да се разбудите на време и да ја одделите реалноста од фантазијата. Уморни сте од чекање. Мислите дека ќе се смирите ако веднаш ги разрешите сите замрсеници и сомнежи кои ве мачат извесно време. Не бидете нетрпеливи и избрзани, бидејќи грешките кои би можеле да ги направите денес би биле непоправливи во иднина.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close