АСТРОЛОГИЈА

Викенд хороскоп од 31. мај до 2. јуни 2024 година: Некој планира романтична вечер во дрвена куќарка, а некој подготвува сериски маратон…

По турбулентната астролошка недела, за викендот од 31. мај до 2. јуни 2024 година, фокусирајте се на 3 работи: одмор, безделничење и релаксација, а сето тоа го заслужувате. Еве што друго може да очекувате.

Викенд хороскопот за периодот од 31. мај до 2. јуни предвидува дека конечно ќе се опуштите по една недела во која имаше многу астролошки појави и во која сите работеа напорно. Работите стануваат се посветли, ѕвездите ќе му помогнат на секој знак од Зодијакот да ги реализира плановите и напредокот, а кога Месечината ќе влезе во знакот Овен во петок на 31 мај, кај сите ќе се врати спонтаноста и оптимизмот.

Овен

Сè е малку помирно за вас во сезоната на Близнаци. Одморот може да стане приоритет кога Месечината ќе влезе во Риби, но ќе се чувствувате разбудени кога Месечината е во вашиот знак на 31. мај. По период на напорна работа, ќе уживате во забава, релаксација и љубов. Ќе добиете покана за концерт.

Бик

Ова беше недела за дружење и стекнување нови познанства. До крајот на неделата ќе имате фокус за сите задачи. А потоа за време на викендот ќе ја искористите вашата фантазија и ќе создадете рецепт за бегство од градот. Месечината во Овен ја затвора неделата и ви овозможува да се одморите, да не правите ништо, да готвите вкусна храна и да се разладите.

Близнаци

Цела недела учевте и собиравте информации. Јупитер е во вашиот знак, што ви дава поголема самодоверба во сè, вклучително и одлучноста да го напуштите градот. Месечината во Овен на 31. мај ќе ви даде разиграна енергија и ќе ви помогне да сфатите кои се суштинските луѓе во вашиот живот.

Рак

Љубовта и романтиката беа во фокус оваа недела. Се чувствувате оптимисти за идните романтични поглавја. Месечината во Овен на 31. мај ви помага со стил да ја завршите вашата победничка стратегија на работа или на училиште. На пат кон дома ќе ви се јави бившата љубов од друг град.

Лав

Вашите врски со пријателите се многу силни сега. Јасно ви е дека треба да имате повеќе љубов и грижа за себе, за да доживеете исцелување. Оставете го минатото и бидете отворени за нови и попозитивни искуства. Патувајте, врзете лулашка меѓу две дрвја, погледнете во небото, за тоа е викендот.

Девица

Можеби сте доживеале возење на тобоганот со неодамнешни транзити. И ти си уморен. Месечината во Овен ќе ви помогне да поставите сцена за нови работи. Јупитер во Близнаци ви помага да се искачите на врвот, а искачувањето може да ве измори. Викендот ќе го искористите за дружење со драги средношколци.

Хороскоп

Вага

По долга недела и сета возбуда што ви ја носи Јупитер во Близнаци, проширувајќи ги вашите можности, ќе уживате во одмор. Сè уште имате ентузијазам за учење и ќе уживате во талкањето и истражувањето на шумата или археолошките локалитети. Ќе запознаете инспиративни луѓе и потенцијален партнер.

Скорпија

Го подобривте вашиот социјален живот и сте полни со енергија. Ги помиривте работата и домот, добивте наплив на емоции и сега внесувате многу страст и романса во сè. Бегство за викенд од градот во кабина без струја или опсег на мобилни телефони. Секако, земете го вашиот партнер и понесете небесни лампиони, свеќи… Ова ќе биде убав, долг викенд.

Стрелец

Оваа недела ги направивте тапите за викенд што ги чекавте. Подарете си благодат, самољубие и грижа. Грижете се за себе психички и физички овој викенд, одвојте време што ви треба за спа, пливање, вежбање, мрзење. Бидете нарцис барем еден ден, сакајте се себеси.

Јарец

Имавте многу контакти со луѓе оваа недела, беше возбудливо. Бевте полни со енергија и сега се чувствувате исцрпени. Месечината во Овен ве потсетува да забавите и да се одморите. Ќе останете дома и безбедно ќе ги гледате сите серии што ги одложувавте. И тоа е одлично, само немој поради ова да не се јавиш кај мајка ти и симпатијата.

Водолија

Во текот на изминатата недела повторно се фокусиравте на себе. Време е повторно да се активирате и да си ги дадете алатките што ви се потребни за да успеете. Во викенд влегувате мирно, со еден куп достигнувања. Кога Месечината ќе влезе во Овен, ќе почувствувате наплив на создавање, а вашата фантазија ќе роди фантастични идеи.

Риби

Работите се многу поинтересни, вашиот социјален живот цвета и ве принудува да останете на врвот на вашата игра. Конечно размислувате како победник и ги славите деновите кога воопшто не треба да правите ништо. Кога Месечината ќе влезе во вашиот знак, ќе бидете доста популарни, а тоа продолжува и кога Месечината ќе влезе во Овен на 31. мај. Ова ќе биде викенд за паметење.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close