АСТРОЛОГИЈА

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Девиците очекуваат сериозни задачи, а Овните непријатни вести

Овен
Ве очекуваат непријатни вести. Ова може целосно да ги расипе не само вашите дневни планови, туку и вашите неделни планови. Вашата посветеност на нов проблем може да предизвика превиди и грешки. Проблемите што ги имавте во минатото повторно се враќаат. Чувајте го оптимизмот, не паничете непотребно. Внимавајте на исхраната, имунитетот не ви е на завидно ниво.

Бик
Сите очи се вперени во тебе. Опкружени сте со луѓе чија судбина, на некој начин, зависи од потезите што треба да ги направите. Непријатно е што сте свесни дека не можете да поштедите некои луѓе иако не го заслужуваат тоа. Не мешајте емоции и работете. Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се мачите веќе некое време.

Близнаци
Иако чувствувате по кој пат треба да оди вашиот понатамошен професионален развој, сепак се двоумите. Ако ја прифатите секоја понуда во овој момент, дури и ако не е примамлива на прв поглед, на долг рок ве очекува значителна промена, особено на финансиски план. Вниманието е насочено кон проблематичната ситуација која се случува во вашиот семеен круг. Кулминацијата ќе пристигне во текот на попладневните часови бидејќи ќе има принудни промени, доколку дотогаш не ги спроведете доброволно.

Рак
Вашиот авторитет е на преден план. Иако уживате кога луѓето ве прашуваат за мислење, понекогаш тоа не ви се допаѓа. Сега е таков момент. Итно ви треба пауза, па не двоумете се, дозволете си подолга пауза во која ќе се освежите. Свесни сте за вашата ароганција, но таа е посилна од вас. Самоконтролата е неопходна ако сакате да избегнете конфликт со претпоставени лица, што може да резултира дури и со казна.

Лав
Решени сте да не се мешате во туѓи работи. Сепак, некој ви се доверува, а вие не сте сигурни дали тоа треба да ве импресионира или дали информацијата ќе ви направи проблеми. Доколку не се спротивставите на време, работите може значително да излезат од контрола. Вие не сте личност која сака големи промени. Според тоа, не уживате ниту во излегувањето. Ако копнеете да излезете од куќата, тоа е затоа што некој внатре во неа не ви е пријатен. Затоа, не бидете член на семејството, туку потрудете се да ги подобрите семејните односи.

Девица
Ви претстојат сериозни задачи. Имате финансиски проблеми за кои треба да најдете решение. Не наоѓате разбирање ниту во кругот на семејството, па тоа ви става дополнителен товар. Кога добро ќе се одморите, ќе се појави решение кое сега не го гледате. Можеби вашите планови биле премногу амбициозни, па дел од постигнатиот успех не го доживувате како нешто позитивно. Ако не сте добиле сè, тоа е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

хороскопски знаци

Вага
Време е за мала пауза, но не дозволувајте премногу да се опуштите. Искористете го денот за расчистување на вашите заостанати работи. Покрај тоа, идеален момент е да ги обновите старите контакти со пријателите кои сте ги запоставиле во изминатиот период. Добивате поддршка од луѓе што најмалку ги очекувавте. Парите со кои располагате не се доволни за се што сте имале намера да купите. Ситуацијата е непријатна, но оптимизмот не ве напушта. Решението ќе го видите ако добро се опуштите.

Скорпија
Стремете се кон слобода, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирано и навреме завршете се што се очекува од вас, а со тоа избегнувајте напнати аспекти кои можат да ви го расипат расположението и да ги уништат денешните планови. Порака од заборавен пријател од минатото ви го разубавува денот. Одложете се што сте планирале за денес и поминете ги часовите во лежерно друштво. Таа личност на некој начин навестува за промените кои ќе ви дојдат во наредниот период.

Стрелец
Финансиите ве мачат. Не играјте на картата за среќа, потпирајте се само на себе. Успехот ве очекува само ако работите напорно и се откажете од привилегиите во кои уживавте. Откажувањето не е проблем за вас, особено ако верувате во повисоки цели. Потребен ви е одмор и краток одмор. Околностите што се појавуваат отвораат можност за бегство со пријателите на неколку дена. Движете се повеќе и не двоумете се, краткото опоравување ќе ве оживее, па лесно ќе ги надоместите пропуштените обврски.

Јарец
На вашите проблеми им доаѓа крајот. Оној малку жар што ќе остане во вас по периодот зад вас ќе биде доволно да ве поттикне повторно. Искористете ја денешната пауза, темелно подгответе го теренот за периодот пред вас. Ви претстои стресен ден, па најпаметно е да ги избегнувате сите ситуации во кои би биле во центарот на вниманието или на некој начин би ја преземале водечката улога. Доколку сте активен учесници во сообраќајот, бидете внимателни, особено во доцните вечерни часови.

Водолија
Ви се отвораат убави деловни можности. Следат преговори за можна соработка со странски земји, но и шанса за долго патување каде ќе ги усовршите деловните вештини. Не дозволувајте вашата моментална мрзеливост да ја уништи оваа можност. Се обидувате да избегнете контакти со луѓе кои ве исцрпуваат. Сепак, бизнисот не го одобрува таквото однесување, па ќе бидете принудени да трпите некои луѓе. Ќе се изненадите што можевте да пропуштите доколку не ги слушавте.

Риби
На љубовен план се проектира и мечтаењето кое ве обзема. Слезете на земја, поради изразените промени на расположението сте почувствителни, што може да ги искомплицира врските и веќе разнишаната врска, да ве доведе во тешко искушение. Ви се отвораат убави деловни можности. Следат преговори за можна соработка со странски земји, но и шанса за долго патување каде ќе ги усовршите деловните вештини. Не дозволувајте вашата моментална мрзеливост да ја уништи оваа можност.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close