АСТРОЛОГИЈА

Викенд хороскоп: Девиците ќе мора да научат да кажуваат „НЕ“, а Скорпиите очекуваат расправии со емотивните партнери

Викенд хороскоп од 23 до 25 февруари 2024 година

Погледнете како ѕвездите ќе ви бидат наклонети овој викенд:

Овен
На пријателите им требаш сега, но можеби изгледаш недостапен. Сетете се колку ви недостасуваат и вложете ја вашата енергија во поврзаноста. Поврзете се со најблиските. Фокусирајте се на позитивните работи кои ви се случуваат во моментов и организирајте некоја акција со вашите најблиски.

Бик
Очекувајте покана за дружење, но и посебна одговорност. Може да бидете поканети само во корист на другите. Внимавајте дали би сакале да им откриете сè. Не бидете срамежливи и покажете го вашето знаење. Но, умерено и суптилно. Чувајте ги најважните работи за себе.

Близнаци
Во моментов, вешти сте да ги контролирате сопствените емоции и многу објективно набљудувате што се случува околу вас. Тоа ви треба. Време е да ја погледнете пошироката слика и да поставите нови цели. Обидете се да воведете нова, многу потребна рутина овој викенд. Ѕвездите имаат тенденција да ви даваат мотивација и ентузијазам што можеби ви недостасува. Покрај тоа, среќата ве следи. Можете да го постигнете незамисливото.

Рак
Ќе ја преиспитате работата што моментално ја работите. Ако верувате дека не сте во вистинската позиција или дека е време за промена, секако размислувате во вистинската насока. Но, пред да сечете, обидете се малку повеќе. На многумина тој потег ќе им се исплати. Други, пак, кои се сосема сигурни во нивната потреба за нешто ново, треба да се однесуваат смело.

Лав
Ви недостига активност и нешто во вас се буди. Прекрасно е чувството, но немојте да се форсирате и да посакате сè, веднаш. Бавно и трпеливо. Уживајте во мали дози позитивна енергија и правете нешто во пријатно друштво. Можеби е време за нова рутина.

Девица
Ако не донесете одлука што ве става на прво место, ви претстои напорен викенд. Ќе помине без воопшто да сфатите како се случило. Да, ги имате обврските што сте ги ветиле, но не мора да ги правите сега ако не се чувствувате удобно да го правите тоа. Универзумот ви нуди можност да научите да кажувате „НЕ“.

Вага
Времето е идеално за дружење со пријателите кои се околу вас цел живот, а можеби сте заборавиле на тоа. Полни сте со сочувство. Зошто да не ги доживеете старите добри времиња? Земете го телефонот и одговорете на оние кои долго време го чекаат вашиот повик.

Скорпија
Вашите мисли се преокупирани со врската. Оние кои се болни, очекувајте подобар период. Целата ситуација ве прави особено чувствителни и самите чувствувате колку сте раздразливи. Треба да им се предадете на тие чувства, а не да бегате од нив.

Стрелец
Ви се чини дека немате доволно време за одмор, а тоа ви ја нарушува желбата за поактивни и поисполнети денови. Направете си услуга и почнете да воведувате барем една активност која ви е важна сега. Не се откажувај од неа. И самите знаете колку можете да бидете упорни кога ќе одлучите нешто. Следете ја вашата страст и не дозволувајте сомнежите да ве обземат.

Јарец
Уживајте во плодовите на вашиот труд овој викенд. Универзумот ве наградува со добра карма. Ќе дојде од неочекувани агли и ќе ве исполни со позитивна енергија. Ако наидете на предизвици, проблеми, само сфатете колку сте способни и како тоа не се препреки, туку учење кои можат само да ве инспирираат и да ви помогнат да растете.

Водолија
Внимавајте да не претерате овој викенд, додека излегувате или се дружите до доцна во ноќта. Ограничете се и контролирајте се. Обидете се да му дадете на вашето тело здрава храна и посветете се на тоа. Останете настрана од разговори во кои навистина не сакате да бидете дел.

Риби
Имате потреба за авантура, движење и доколку ви се укаже можност, искористете ја. Ослободете се од вашите стравови бидејќи тие само ве ограничуваат. Не навлегувајте во сценарија кои не можат да се реализираат. Вашата имагинација е интересна, но овој викенд реалноста е поинтересна.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close