АСТРОЛОГИЈА

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Бикот нема да може да го остави минатото зад себе, а Девицата ќе мора да трпи критики

Погледнете како ѕвездите ќе ви бидат наклонети овој викенд

реклама

ОВЕН
Добивате поддршка од луѓе што најмалку ги очекувавте. Парите со кои располагате не се доволни за се што сте имале намера да купите. Ситуацијата е непријатна, но оптимизмот не ве напушта. Решението ќе го видите ако добро се опуштите. Доколку имате можност да потпишете некои документи, внимавајте бидејќи може да ви се прикраде грешка која подоцна нема да можете да ја поправите. Вашите промени во расположението можат да го збунат партнерот и да го натераат да помисли дека повеќе не го сакате.

БИК
Ви се отвораат нови можности. Разговарате со вашите пријатели за работа што има врска со странство. Ова подразбира потреба да се патува до далечна дестинација. Дејствувајте брзо, не дозволувајте двоумењето да ја уништи ваквата ретка можност. Ве заинтригира некој нов и моментално се обидувате да се фокусирате на тоа. Не брзајте во нови љубовни авантури, особено ако сè уште не сте ги расчистиле работите со некој од минатото. Сеќавањата кои ве мачат можат да станат непремостлива пречка за нова романса.

БЛИЗНАЦИ
Конечно би можеле да ја донесете одлуката што ја одложувавте толку долго. Откако ќе се скршите и ќе се надминете себеси и својата неодлучност, ќе сфатите колку убавина има во преземањето одговорност. На овој начин давате слобода и на себе и на партнерот. Нема смисла да ја следите правдата ако немате корист од неа. Бидете внимателни во сообраќајот, особено ако одите на долго патување.

РАК
Ќе добиете можност да ја подобрите ситуацијата на работа. Сепак, ова ќе донесе само привремено олеснување, бидејќи има уште многу работа пред вас. Искористете ја целата своја деловна истрајност, сфатете ја како инвестиција во времето што допрва доаѓа. Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па големи се шансите да заработите од тоа. Сепак, за да постигнете некои поголеми цели ќе мора да жртвувате нешто, а најверојатно тоа е нешто поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

ЛАВ
Добро сте расположени и друштвени но и премногу нервозни. Обидете се да најдете рамнотежа во контактот со другите луѓе, бидејќи тие не гледаат дека зад привидната смиреност се крие тензија што ве тера да направите нешто за што подоцна ќе зажалите. Можете да сметате на поддршката од вашите пријатели бидејќи во изминатиот период тоа сте го заработиле од нив со вашите напори. Чекате потпишување на важен договор кој ќе ја одведе вашата професионална кариера во друга насока.

ДЕВИЦА
Не разбирате како успеавте да ја пропуштите понудата што неодамна ја пропуштивте. На таа тема ќе имате разговор во кој нема да ви биде удобно. Ако лесно ја прифатите критиката и понудите логично оправдување, шансата не е изгубена. Врската што ја чувавте во тајност наскоро ќе стане јавна. Партнерот ве сака повеќе отколку вие него, но вие не уживате во тоа. Неговите очекувања стануваат голем товар за вас, па сето тоа ќе биде силна причина сериозно да размислите за раскинување.

ВАГА
Лажното чувство на среќа и задоволство може да ве наведе да потрошите повеќе денес отколку што сте во позиција да заработите. Не го потопувајте вашиот ненадеен оптимизам во неконтролирано трошење. Поминувајте повеќе време лежерно дружејќи се со пријателите. Се стремите кон слобода, но подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Извршете ги сите работни задачи дисциплинирано и на време, само така ќе избегнете напнати аспекти кои можат да ви ја искомплицираат финансиската состојба.

СКОРПИЈА
Премногу му давате важност на тоа што некој ќе каже. Во моментов, фокусот е на гневот на вашиот партнер затоа што дозволувате другите луѓе да влијаат на судбината на вашата врска. Дали тоа е патот по кој сакате да одите е прашање на кое само вие го знаете одговорот. На повидок е финансиска придобивка, која ќе ја намали тензијата која ве мачи веќе некое време. Не преоптоварувајте се со нови обврски, туку поминете го денот со минимални деловни активности. Одложи сè што не мора да завршиш денес.

СТРЕЛЕЦ
На повидок е финансиска придобивка, која ќе ја намали тензијата која ве мачи веќе некое време. Не преоптоварувајте се со нови обврски, туку поминете го денот со минимални деловни активности. Одложи сè што не мора да завршиш денес. Имате многу планови и очекувате наскоро да започнете некои од нив. За жал, денес не ви претстојат големи промени, освен што неколку туѓи искуства ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за вас.

ЈАРЕЦ
Иако е крај на неделата, ве очекува невообичаено голема деловна активност. Како денес сите да се сетија дека нешто им треба. Вашата точност и дисциплина мора да бидат на завидно ниво за да ги исполните очекувањата на претпоставените. Не го добивте очекуваниот одговор за работата која толку многу ве заинтригира. Сепак, очекувајте вести кои ќе ја подгреат надежта дека не е се готово. Ви претстои сериозен разговор и најдобро е навреме темелно да се подготвите.

ВОДОЛИЈА
Вие гледате на светот исклучиво од ваша гледна точка. Не го почитувате туѓото мислење, па денес ве очекуваат вистински емоционални турбуленции. Мислите дека ставовите на луѓето околу вас се површни, па тоа би можело да биде причина за попладневни дискусии и расправии. Напнати сте од мешањето на член на семејството во вашите одлуки. Објаснувајќи ги вашите одлични идеи, амбициозно започнувате разговор кој завршува катастрофално. Вашите вербални вештини нема да бидат на завидно ниво, повлечете се.

РИБИ
Ловете ја секоја можност повторно да се наметнете во средината во која се движите и работите. Напорот ќе биде награден, но во исто време ќе наидете на нови непријатели кои ви стојат на патот. Полни сте со разбирање за другите луѓе, сепак, бидете внимателни бидејќи ве следат предизвикувачки понуди во кои некој ви ветува голема финансиска добивка. Внимавајте со парите денес, бидејќи ако брзате, коцките ќе паднат токму онаму каде што најмалку очекувате.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close