АСТРОЛОГИЈА

Утре започнува ретроградниот Меркур! 4 хороскопски знаци ќе успеат да избегнат катастрофа

Иако е познато дека ретроградниот Меркур не носи добри вести, Биковите, Ракот, Скорпијата и Водолијата ќе бидат поштедени од неговата катастрофа.

Првиот ретрограден Меркур во 2024 година нè очекува од 2 до 24 април, што значи дека треба да ги изострите нервите и психички да се подготвите за многуте предизвици кои претстојат.

хороскоп

Сепак, некои хороскопски знаци не треба да се грижат, бидејќи се чини дека се миленици на судбината.

Од се, овие хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во април.

Бик
Љубов: Слободниот Бик може да очекува средба или познанство на сосема неочекувано место како музеј, изложба или деловен настан. Датумот на кој треба да обрнете внимание е 15 април, особено ќе биде поволен за стекнување нови познанства. Зафатените Бикови треба да работат на изненадување за својот партнер, тоа ќе ја зајакне вашата врска и ќе донесе радост и за двајцата.

Кариера и финансии: Април ќе биде особено добар период за вашите професионални достигнувања, особено околу 10 мај, кога е можно да остварите голема заработка. Имајте ги предвид понудите што ќе ви се појават помеѓу 20 и 25 мај, би можеле да ви платат повеќекратно.

Здравје: Не ги занемарувајте превентивните лекарски прегледи, особено на почетокот на април. Почестете се со релаксирачки третмани како масажа или ароматерапија.

Рак
Љубов: Раковите ќе бидат особено фаворизирани од ѕвездите на 7 и 19 април кога се во прашање можностите за нова емотивна врска. Многу брзо, познанството може да се претвори во жешка романса. Зафатените Ракови може да работат на плановите за иднината заедно, а 13 мај е важен датум за нив.

Кариера и финансии: Ќе се забележи и вашата работа, а големи се шансите да добиете понуда за учество во некој вносен, перспективен проект, особено во периодот од 5 до 15 мај. Не пропуштајте ја шансата да се докажете. Очекувајте прилив на пари околу 20 април, а ова е и добар период за некои инвестиции.

Здравје: Внимавајте на психичката состојба кон крајот на април. Медитирајте или вежбајте за да постигнете внатрешна рамнотежа.

Скорпија
Љубов: Слободните Скорпии имаат можност да запознаат некој посебен на некој настан или за време на ноќно излегување, а особено добри датуми за ова се 3 и 18 април. Зафатените Скорпии ќе уживаат во зајакнувањето на врската и интимноста со партнерот, а 14 мај е датум кој ќе ви донесе голема среќа на емотивен план.

Кариера и финансии: Кариерата ќе ви цвета, а предлог или понуда што ќе стигне до вас во наредниот период ќе ви даде дополнителни крилја. Можете да го очекувате во секое време, но 8 мај е најповолен ден. Подгответе се за неочекувани понуди и не плашете се да преземете одговорност. Пред вас е и финансиски успех, особено во периодот од 16 до 22 мај.

Здравје: Внимавајте на вашето тело, особено во средината на мај кога постои зголемен ризик од повреди. Пливањето и пилатес се добри видови на физичка активност за вас.

Водолија
Љубов: Водолиите би можеле да запознаат интересни луѓе на патување или на социјалните мрежи или воопшто на интернет, особено на 12 април и 2 мај. За оние кои се веќе во врска, 20 мај ќе биде важен датум и одличен ден за посветување на партнерот.

Кариера и финансии: На деловен план, 26 април ќе биде особено важен ден. Не плашете се од иновациите, прифатете ги, тоа ќе ви користи. Доколку се занимавате со стартапи или нови технологии, ќе имате многу успеси, особено во периодот помеѓу 17 и 24 мај.

Здравје: Важно е да не ги игнорирате сигналите на вашето тело. Доколку се чувствувате уморни, дозволете си кратка пауза и вистински одмор.

Subscribe
Notify of
2 Коментари
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Утре започнува ретроградниот Меркур! 4 хороскопски зна… […]

[…] РАК Вашиот главен непријател е ретроградниот Меркур, кој започна на 1-ви април. Но, дали некогаш сте се […]

Back to top button
close