АСТРОЛОГИЈА

Три хороскопски знаци кои не покажуваат емоции: Се смета дека имаат „ледено срце“

Секој се справува со емоционалните проблеми на свој начин. Некои луѓе наоѓаат утеха во разговорот, некои во самотија, додека некои остануваат прилично ладни и не реагираат на емоционалните дразби.

Родените во овие знаци не сакаат да покажуваат емоции, па многумина ги обвинуваат за студенило и одвоеност:

Водолија

Како воздушен знак, Водолијата е неконвенционална и се справува со стресот на свој начин. Припадниците на овој знак сите животни тешкотии ги решаваат со логично размислување. Целосно ја елиминираат својата емотивна страна бидејќи веруваат дека одлуките треба да се носат со разум, а не со срце, но другите ги доживуваат како ладни поради тоа.

Девица

Овој земјен знак е аналитички и баран. Девиците не сакаат да бидат контролирани бидејќи мора да ги држат сите конци во свои раце. Ги планираат и најмалите работи и само сакаат да се фокусираат на своите цели, поради што секогаш остануваат фокусирани и ладни.

Јарец

Јарецот не сака кога некој му се меша во животот. Тие се тврдоглави и сакаат работите да се прават на одреден начин. Тие не сакаат да размислуваат за ничија перспектива и остануваат доследни на своите ставови. Бидејќи се амбициозни и материјалисти, немаат време да се справат со нечии чувства и можат без двоумење да ги прекинат врските со секој што им стои на патот на успехот.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] проблеми го прават овој знак особено мудар. На жените Девици им е многу важно да го почитувате нивното мислење, а […]

Back to top button
close