АСТРОЛОГИЈА

Три хороскопски знаци кои излегуваат победници од расправии: Тврдоглави се и не се откажуваат додека не биде по нивно

Без разлика дали се караме со нашиот брачен другар, најдобар пријател или дете, изгледа дека некои од нас никогаш не ја добиваат расправијата. Понекогаш нашата страст за кауза едноставно нè прави премногу емотивни, зафаќајќи ја сета логика и јасност под тепих. Други времиња имаме работа само со некој кој секогаш доаѓа подготвен и нема да се откаже додека не го постигне својот пат.

Како и сè, кој победува и кој губи можеби има врска со нашиот хороскопски знак, па еве ги знаците кои најверојатно секогаш ќе успеат да доминираат во дебатата, само за да знаете како да одите подготвени за вашата следна дебата.

1. Јарец, апсолутна доминација

Никој не е толку мирен, ладен и прибран за време на конфликт како Јарецот. Легендарната Доли Партон дури ја претвори способноста на Јарецот да биде секогаш на врвот во мем. „Јас, откако победив во борбата“, напиша таа на својата фотографија. Еден од најдобрите начини да победите во расправијата е да влезете во неа со јасен, логичен ум.

Дали е неопходно да се докторира во она што се обидувате да го докажете? Секако дека не, но Јарците не се плашат да одат чекор подалеку и да ги истражат крајните граници – и нивните и личноста со која се судираат.

Управувани од дисциплината на планетата Сатурн, нашите „рогови ракчиња“ знаат да ги искористат ограничувањата во своја полза, секогаш поместувајќи ги границите без да ги надминат границите. Кога се борите со легендарниот научник Јарец, погрижете се да дојдете со белешки или нема да имате шанса.

2. Скорпија, манипулативниот стратег

Да се ​​знае Скорпија значи да се добие длабока љубов, а да се остане интимно запознаен со Скорпија значи да се чувствува длабоко заплашување. Но, не е нивната загадочна природа што ги тера Скорпиите да победуваат, туку нивната способност секогаш да останат под контрола.

Клучот за убедување е да не се занесувате со емоции додека се обидувате да ја докажете својата поента. Иако Скорпијата е воден знак и нивните чувства се многу важни, тие не се подготвени да ја намалат својата стража за никого. Управувани од планетата воин Марс, нашите таинствени Скорпии се занимаваат со стратегија. Некои можеби ова го нарекуваат манипулација, но знаат со кого може да се извлече.

3. Девица, аналитичари пред се

Има тенка линија помеѓу секогаш да победиш во расправија и секогаш да треба да бидеш во право, а Девицата често вешто оди по таа линија. Сепак, и покрај тоа, тие заслужуваат место на оваа листа, а тоа е единствено затоа што кога Девиците мислат дека се во право, тие обично и се.

Со Меркур, планетата на комуникацијата, техничките вештини и постојаната флексибилност, Девиците знаат да направат да функционираат во секоја ситуација. Нивната супермоќ поминува низ нив.

Девиците секогаш се трудат да решат некој проблем, па никогаш не започнуваат расправија само за да влезат во неа (како Овен). Девиците брзо размислуваат и секогаш внимателно ги разгледуваат сите детали пред да тргнат напред. Иако е тешко да се признае поразот (особено за тврдоглавиот Бик), никогаш не жалете што тргнавте по нивниот девствен пат.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close