АСТРОЛОГИЈА

Пристигнуваат пари за 4 хороскопски знаци: Еве кој ќе добие пари до 27 јануари

Сезоната на Водолија пристигна, а во истиот знак влегува и Плутон, кој ќе предизвика големи промени кај сите хороскопски знаци, па дури и на финансиски план. Играме уште еден ѕвезден рулет, а планетите од одредени знаци ќе бидат повеќе наклонети кон пари од другите.

Horoskop i pari

Планетите во Јарец не тераат да размислуваме за заштеди, но ајде да ги разгледаме најдобрите начини за заработка. Доколку се прашувате кој ќе има пари до 27 јануари, меѓу нив се и знаците како: Бик, Стрелец, Јарец и Девица.

БИК
Меркур во Јарец ви одговара, па можете да правите рационални планови за заработка. Тоа нема да се случи брзо, но планетите се на ваша страна, па парите ќе дојдат затоа што сте ги заработиле.

СТРЕЛЕЦ
Нагласеното второ поле ви носи одличен период за заработка. Вие сте во позиција да барате пари, но и да ги добивате. Можна е подобро платена деловна понуда.

ЈАРЕЦ
Влегувањето на Плутон во полето за пари укажува на важен период во вашиот живот каде што можете да заработите големи пари. Сега и официјално сте играч на „големи пари“ затоа што ништо мало не ве интересира.

ДЕВИЦА
Со помош на личната креативност можете да заработите нешто што досега ви било хоби. Така некој ќе биде подготвен да плати за вашата креативна работа.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Вага.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close