АСТРОЛОГИЈА

Пред нас е моќен астро период! Сонцето влегува во Бик – 3 хороскопски знаци го менуваат животот од корен

Сонцето, денеска во попладневните часови влегува во Бик, каде што ќе остане до 20 мај.

На првиот ден од влегувањето на Сонцето во Бик, што го претставува и почетокот на прославата на роденденот на Бикот, се јавува многу силен аспект, плоштадот помеѓу Плутон и Сонцето. Плутон е веќе во Водолија, па две планети, сосема различни по својата енергија и симболика, деновиве се во судир.

Сонце во Бик

Сонцето е извор на светлина и живот на нашата планета, а Плутон е богот на подземјето, смртта и уништувањето. Овие денови, поточно првите пет-шест дена од влегувањето на Сонцето во Бик, можеме да го почувствуваме овој напнат аспект на небото во нашиот живот, но и во себе, во вид на лоши настани на глобално ниво, како и соочување со стравови.

Сонцето и Плутон се живот и смрт во најбуквална смисла, па можно е Биковите, особено родените во првата деценија од овој знак, да бидат многу чувствителни, во страв и грижа за своите сакани, за нивното здравје или генерално дека нивното расположение не е на задоволително ниво, поради внатрешните процеси кои се потиснати со години.

Ова е знакот кој најмногу го сака животот, исто како и сите знаци во кои доминира добрата положба на Сонцето, поточно кога Сонцето го дава максимумот од својата топлина, светлина и енергија.

Сонцето во Бик носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Влегувате во период кога лесно можете да се заљубите. Сонцето во петтата куќа може да ви донесе и проширување на семејството. Искористете ја креативноста што ќе ја имате од Сонцето во Бик.

БИК
Ве очекува излив на позитивна енергија. Доколку во последните недели не се чувствувате добро, Сонцето ви носи исцелување и позитивна енергија. Секоја иницијатива што ќе ја преземете ќе има смисла до 20 мај.

ДЕВИЦА
Пред вас е добар период за патување. Ако си млад, ќе имаш среќа во студирањето. Идеален период од годината за обука и контакти во странство.

Сонцето во Бик нема да ги задоволи Лавовите, Скорпиите и Водолиите.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close