АСТРОЛОГИЈА

Полна месечина во стрелец од 4 јуни 2023 година: Го нарекуваат и „Месецот на јагодите“ затоа што носи просперитет и среќа

реклама

Следната полна месечина ќе се случи помеѓу 3 и 4 јуни во 5:41 часот и ни носи многу работи од специфичен карактер. ќе биде специфичен на многу начини.

Сепак, се зависи од тоа каде сте кога станува збор за личната работа и развој. Можеби ќе треба да се соочите со вистината за да продолжите понатаму.

Овој месец се нарекува и „месец на јагоди“ бидејќи носи благосостојба и среќа. Месецот јуни носи вистинска летна енергија која ги радува сите.

Ова е добар период да ги остварите вашите желби. Можеби не би било повредено да водите дневник или да напишете писмо до универзумот:

Еве што ќе донесе полната месечина во Стрелец за секој знак:

Овен
Дојде време за преродба и реорганизација. Ако се чини дека вашите идеи се насекаде, одвојте малку време за да смислите реален план. Создадете навики до кои можете да се придржувате без да се чувствувате преоптоварени. Дозволете си да излезете од вашата глава и да живеете повеќе во сегашниот момент.

Бик
Бикот треба да престане да одолговлекува откако ќе ја види месечината со јагода. Вашите манифестации се многу поблиски отколку што мислите. Време е да го направите првиот чекор и од срце да влезете во она што го сакате. Ова е исто така одлично време да го разгледате вашиот став кон неуспехот. Ако никогаш не се обидете, никогаш нема да успеете. Ризикувајте!

Близнаци
Време е да ги слушате вашите инстинкти, а не логиката. Предолго го слушате вашиот мозок, но време е навистина да ја следите вашата страст. Престанете да ја игнорирате вашата интуиција и почнете да верувате во себе. Знаете што е најдобро за вас и време е да дозволите вашата самодоверба да блесне.

Рак
Во текот на месецот на јагоди, фокусирајте се на негувањето на себе. Постојано им давате на другите, а време е да си дадете и себеси. Најдете време за себе да одвоите и навистина фокусирајте се на она што го сакате. Концентрирајте се на тоа како да си ја дадете љубовта што ја заслужувате.

Лав
Не се ограничувајте овој месец, особено кога се во прашање вашите достигнувања и самодоверба. Сè уште можете да им помагате на другите додека си помагате себеси. Многу е важно да ја вложите вашата енергија во луѓе кои ќе ви вратат и ќе ја вложат својата енергија во вас.

Девица
Овој месец, Девиците треба да започнат со детоксикација на негативноста што ја чуваат за себе. Почнете да вградувате позитивни афирмации во вашата дневна рутина и да го менувате вашиот начин на размислување. Сфатете дека вие не сте ваши негативни мисли и дека тие не ве дефинираат.

Вага
Месецот на јагоди ќе им даде можност на Вагите за интензивна грижа за себе. Од вас не се бара да го правите она што секој го сака. Концентрирајте се на она што го сакате и гледајте како се остварува. Ќе ви се појават повеќе можности кога ќе станете поусогласени со личноста што сакате да бидете.

Скорпија
Скорпии, подгответе се да ја изневерите одбраната во текот на месецот на јагоди. Разбираме колку ви е тешко да ги изразите своите чувства, но во ред е да не сте во ред. Дозволете си да бидете ранливи и побарајте помош кога е потребно. Ова е одлично време за дневник и безбедно место да ги изразите сите ваши негативни емоции.

Стрелец
Ако сте планирале патување во овој момент, направете го тоа. Ова е одлично време да одите на одмор или да го планирате следниот престој. Промената на средината може да ви помогне да го промените начинот на кој размислувате.

Јарец
Месецот на јагоди е идеално време да се тапкате по грбот. Престанете да дозволувате сомнежот во себе да ве обземе и почнете да го менувате дневниот наратив што си го кажувате.

Водолија
Овој месец обидете се да ја искористите вашата креативна страна за да ги постигнете вашите цели. Ќе ви дојдат природни креативни идеи. Водете дневник за соништата и обрнете внимание на вашиот внатрешен дијалог во овој момент. Време е да ги остварите вашите соништа.

Риби
Рибите ќе треба да поминуваат време во близина на вода за да се наполнат. Дозволете си пауза и фокусирајте се на развивање утринска и вечерна рутина која работи за вас. Ова е исто така одлично време да си поставите цели и да си дозволите да сонувате.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close