АСТРОЛОГИЈА

Подгответе се за феноменален настан на небото: Стелиум во Бик, кој се враќа по еден век и носи напредок за овие 3 хороскопски знаци

Во астрологијата, постои такво нешто како стелиум – тоа е збир на планети во еден знак или сектор од хороскопот, кој енергично го потчинува целиот живот на една личност на услугата на оваа сфера.

Подгответе се за големи промени во кариерата бидејќи доаѓа Големиот стелиум во Бик, кој со својата моќна енергија од 21 април ќе ги осветли петте знаци на хороскопот!

Стелиум во Бик

Во април 2024 година ќе се случи феноменален настан – ќе се собере огромна група планети во знакот Бик. Последниот таков настан се случи во мај 1858 година и во мај 1941 година. Астрологот и читател на тарот Јулија Лифанова ни кажува што можеме да очекуваме и зошто треба да размислуваме за плановите за пролет сега. Во астрологијата, постои такво нешто како стелиум – тоа е збир на планети во еден знак или сектор од хороскопот, кој енергично го потчинува целиот живот на една личност на услугата на оваа сфера.

Понекогаш стелиумите се формираат на небото од планети кои се движат прилично бавно околу Зодијакот, што значи дека нешто феноменално се случува. Во април и мај 2024 година, на небото во Бик се формира голем стелиум од две учителски планети – Уран и Јупитер.

И двете се карактеризираат со проширување и напредок, но на различни начини. Уран носи неочекувани пресврти во животот, а Јупитер на секоја ситуација и дава ефект на балон. И кога овие две планети ќе се спојат во знак, тие создаваат толку моќен проток на енергија што мора да се случи некој настан.

Бик
За родените во знакот Бик се очекува златна ера во кариерата. Јупитер и Уран се комбинираат за да ви донесат големи инвестиции и професионален напредок. Можете да очекувате унапредување на работното место или стекнување на престижен статус кој ќе ви отвори многу врати.

Лав
Стелиумот во секторот за кариера за Лавовите носи ненадеен напредок и изненадувачки успеси. Можеби ќе добиете престижна позиција или вашиот проект ќе доживее светска слава.

Девица
За Девиците, стелиумот носи можности за зголемување на популарноста и успехот во медиумите и издаваштвото. Очекувајте понуди за заеднички проекти или издавање книги кои ќе ви донесат признание и авторитет.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close