АСТРОЛОГИЈА

Овните огнено, раковите на прв поглед… Еве како сака секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак сака на свој начин, но заедничко им е интензитетот и посветеноста.

Овен – огнен и директен
Ова е знак кој сака да освојува, со зборови и дела. Храбро се борат за љубов, понекогаш добиваат лути рани, бидејќи претпазливоста не е нивен начин.

Но, тоа не ги спречува на патот до нивната цел, дури и ако целта е погрешна. Чувствата им се како оган, кој ако има доволно гориво може да гори долго време.

Тие сакаат да имаат партнери покрај себе, кои знаат да ги следат, но да не бидат во нивна сенка.

Бик – сензуален и долг
На Биковите не им се случува љубов секој ден, но кога ќе се заљубат сакаат да трае долго. Влегувањето во врска е процес, кој мора да биде удобен и во согласност со нивниот ритам, бидејќи ако вложуваат време и емоции во нешто, тогаш зошто да се замараме? Кога сакаат, навистина уживаат да бидат во прегратките на својата сакана, поминувајќи го секој можен момент заедно. Тука може да недостигаат разговори или промени, но никогаш нема да недостасуваат бакнежи, интимни односи и добра храна.

Близнаци – искрени, глупави, детски
Ова е знак дека кога сака, сè трепка и овие луѓе можат со часови да зборуваат за своите чувства. Освојуваат со зборови кои ветуваат многу, и ќе исполнат се што ќе кажат, се додека е забавно. Во љубовта се спремни за најголемите лудости, бидејќи за Близнаците љубовта е игра без правила, поради што понекогаш изиграваат или се играат.

Рак – на прв поглед
Раковите не се заљубуваат толку често, но кога се заљубуваат, тоа се случува за миг, а многу често тоа трае со години. Не ги откриваат своите чувства, дури и се однесуваат резервирано, додека не се уверат во другата страна. Поради љубов често се на 7-мо небо или во 9-ти круг на пеколот, иако тоа е љубов со истиот партнер.

Лав – театарски
Лавот е знак на мегаломанија, а љубовта не се разликува. Кога сакаат, сите околу нив мора да знаат за тоа, бидејќи сакаат да ја чуваат својата љубов рамо до рамо на тронот. Тие се жешки во емоциите, галантни во вниманието и страста. Меѓутоа, во налетот на големите чувства доживуваат и драма. Понекогаш драмите се сосема неразумни, додека некои се резултат на неисполнети очекувања.

Девица – рационална и посветена
Доколку направат проценка дека личноста која им се допаѓа е адекватна. Иако, овој знак мисли пред се за се, понекогаш не е возможно да се оди секаде со глава, затоа кога случајно или намерно ќе земат некого во срцето, тие се многу посветени и лојални, често ставајќи ги потребите на партнерот пред своите, што е нешто за што горко жалат, ако бил некој за кого главата гласал против.

kako saka sekoj horoskopski znak

Вага – романтична и филмска
За луѓето родени под соѕвездието Вага, љубовта и емотивните врски се нешто што го ставаат на прво место. Никој како Вага нема да се додворува дење и ноќе или нема да се обиде да ја оствари својата врска, грижејќи се за најмалите детали и размислувајќи 100 чекори напред. За нив љубовта е рамнотежа помеѓу размената на емоции и мислења. Тие зборуваат многу за своите емоции и треба да го слушнат тоа од другата страна. Најголема казна за Вагата е молчењето на другата страна, а најголемата опасност за другата е Вага која молчела.

Скорпија – страсна и интензивна
Ова е знак кој љуби со сето свое битие, се предава до крај во емоции, иако во исто време знае да ги сокрие чувствата, а по потреба ќе изгледа и целосно рамнодушен. Љубовта на Скорпијата започнува од страста, бидејќи тие не знаат ништо поинаку. Освојуваат со вид, допир и емоции. Водењето љубов со нив е паранормална активност. Тие се фантастични во емоциите, од извлекување на ѕвездите од небото, до најлошиот инает, ако личноста за која се грижат истера нешто. Болката оди рака под рака со љубовта, понекогаш е само дел од играта, а понекогаш е начин на живот – и за луѓето кои влегуваат во врска со нив, и за самите нив.

Стрелец – отворен и слободен
Со овој знак, картите се секогаш на масата. Кога сакаат, сакаат многу и секогаш се подготвени да одат чекор понатаму и да искусат нешто повеќе. Кога се грижат за некого, несебично ќе ги покажат и ќе ги дадат своите емоции. Дури и кога се дадени на погрешна личност, надежта дека ќе ја најдат нивната љубов никогаш не умира, но единственото нешто што никогаш нема да го дадат е слободата. Кога ќе почувствуваат дека е загрозено, тој однос им завршува, бидејќи чувството на ограничен простор им го задушува пламенот, додека кон оние кои не го допираат нивниот простор и време, чувствуваат најголема наклонетост.

Јарец – за цел живот
Јарецот е знак кој сака најмалку пати во животот, но кога ќе се случи тоа трае многу долго, за некои дури и засекогаш. Сепак, тоа не доаѓа преку ноќ, бидејќи им треба време да ги искусат работите и да бидат сигурни. Тие се лојални и посветени во врската. Своите емоции ги искажуваат не толку со зборови, туку со дела и поддршка за партнерот. Тие се стремат кон долги врски, а некои на долг рок завршуваат во токсични врски, поради лошата навика да се издржи долго, па на тој начин ја тестираат сопствената издржливост.

Водолии – различни од сите други
Тоа се луѓе кои се запаметени по нивните интелигентни потсмевови и необични средби. Кога сакаат ништо не им е тешко и подготвени се за разни авантури. Слободно зборуваат за своите чувства, бидејќи за нив љубовта е пред се слобода, да се биде тоа што си и да се сака тоа што си. Тие не се вклопуваат во шаблоните и не поднесуваат ограничувања, поради што лесно одат до такви крајности што не можат да се врзат или да се посветат.

Риби – мистични
Рибата е знак дека многу работи се кријат, а многу често тоа е сознанието дека некого сакаат. Тие ги откриваат своите чувства на суптилен начин, иако зад себе се крие најдлабокиот океан. Имагинацијата им дава крилја да ја изненадат саканата личност на најлуд и најнеочекуван начин. Но, заблудите доаѓаат и од имагинацијата, кога ќе сфатат дека идеализирале личности за кои се приврзале ненормално.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close