АСТРОЛОГИЈА

Овие 3 хороскопски знаци се најспособни: Само тие можат да постигнат се што ќе посакаат

Најпознатиот руски астролог и исцелител верувал дека постојат 3 знаци во зодијакот кои се издвојуваат од останатите поради нивната уникатност

Евгенија Јувашевна Давиташвили, попозната по прекарот Џун, беше најпознатиот руски астролог и исцелител. Покрај тоа, таа пишуваше песни и книги, се занимаваше со уметност. Таа ја извршуваше и функцијата претседател на јавната организација „Меѓународна академија за алтернативни науки“.

Нејзините астролошки совети беа многу ценети, а луѓето доаѓаа кај неа од сите делови на планетата. Иако почина во 2015 година, нејзините зборови се уште се паметат, а Џун истакна дека следните три знаци се најпосебни и дека можат да постигнат се што ќе замислат, па дури и да го освојат светот!

ОВЕН
Животот на Овенот е како тобоган, а сето тоа е поради нивниот посебен карактер. Претставниците на овој хороскопски знак, како што веруваше Џун, постојано сакаат сè одеднаш. Но забораваат дека животот не е бајка и дека не се во земјата на чудата. Сепак, комбинација од неколку различни околности може да даде слични резултати. Од друга страна, подготвеноста на Овенот за каков било исход и пожртвуваност е огромна гаранција за успех. Овој хороскопски знак е отворен и искрен, неговите претставници се полни со интересни трикови и се подготвени да се обидат да ги применат.

ЛАВ
Лавот е предатор, односно оној кој не само што е подготвен да уништи се што ќе му се најде на патот, туку и оној кој знае да демне. Ако сте запознаени со макар и еден Лав, веројатно веќе знаете колку вешти можат да чекаат и колку тешки можат да бидат нивните стратешки игри. Џун забележала дека нивната способност да чекаат понекогаш е едноставно неверојатна – тоа може да бидат години на доследно и јасно исчекување на моментот кога треба да направите остар прилив на енергија, низа активности и конечно да добиете заслужена награда.

Во исто време, Лавовите не можат да се откажат ако не успеале. Ќе смислат нов план и ќе продолжат понатаму. Способноста на овој знак да ја преземе контролата врз себе е едноставно неверојатна.

РИБИ
Џун веруваше дека овој хороскопски знак е секако потценет, но залудно. Отпрвин, тивки Риби, тие брзо надминуваат сè во новиот тим, не сакаат спорови и непречено се движат кон својата цел.

И покрај фактот дека Рибите изгледаат затворени, всушност во нивната глава се одвива активен мисловен процес. Сè додека се прашувате зошто се толку чудни и далечни, Рибите брзаат да ја истражат целата ситуација и да преземат контрола над апсолутно сè. Секогаш се еден чекор понапред. Знаат да се однесуваат крајно пасивно во период кога другите се расправаат. Знаат да заработат пари на начин кој никогаш не би им паднал на памет – ова е вештина што Рибите ефикасно ја користат.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close