АСТРОЛОГИЈА

Ова се сродните души за секој хороскопски знак! Откријте кој е вашата

Познато е дека одредени хороскопски знаци совршено се совпаѓаат, како и дека постојат идеални комбинации на знаци во хороскопот.

Овенот има дури три потенцијално совршени партнери за долга и среќна врска, а истото важи и за Бикот. Сепак, има и такви за кои само еден знак е најдобар избор за вистинска љубов полна со разбирање и страст.

хороскоп

Еве како работите стојат на љубовниот фронт за секој хороскопски знак:

Овен
Овој знак има три потенцијално совршени партнери за долга и среќна врска, а тоа се Скорпија, Стрелец и Водолија.

Со Скорпијата го обединува страста и искреноста, меѓусебната љубов и почитта. И Овенот и Скорпијата бегаат од тајни и не сакаат да ги кријат работите.

Љубовта со Стрелец е како магнет, бидејќи овие два огнени знаци едноставно се толку привлечени што не можат да се спротивстават еден на друг. Водолијата звучи како совршен натпревар за Овенот.

Бик
Еден Бик добро се согласува со друг Бик. Тоа е пријатна, љубовна врска со добра основа која трае многу долго, можеби дури и цел живот.

Тие имаат многу заедничко со Девицата, како земјени знаци, тие одлично се разбираат и ги ценат истите работи и доблести.

Постои и Јарец со кој Бикот може да почувствува голема љубов, почит, разбирање и восхит.

Близнаци
Близнаците добро се согласуваат со Водолијата. Тие се воздушни знаци, а нивната врска е малку магична. Тие се способни да го следат истиот животен пат без разлика каде завршува тој пат.

А врската со Рибите би можела да трае, бидејќи интелектуално се многу компатибилни. Но, во тој случај и Близнаците и Рибите би морале да бидат подготвени на компромис.

Рак
За Рак, некој роден во знакот Риби е совршен избор.

Врската помеѓу овие два водни знаци може да биде убава, природна и духовна. Често се случува да останат заедно цел живот.

Лав
Лавот и Вагата се многу динамичен пар кој привлекува внимание каде и да се појават, а тоа го сакаат припадниците на овие знаци.

Откако ќе се најдат, се грижат еден за друг и имаат одлични предиспозиции за долга и среќна врска.

Девица
Девицата одлично оди со Јарец, а некои оваа комбинација ја нарекуваат – небесна. И двата знака имаат многу солиден карактер, реални се, вредни и грижливи.

Врската Девица-Јарец може да трае цел живот.

Вага
Вагата фантастично се согласува со друга Вага, бидејќи тоа е знак кој живее во облаците.

Во ваквиот однос и двајцата партнери се вљубени еден во друг, но и во самиот концепт на љубов и се што е поврзано со него.

Скорпија
Врската помеѓу Скорпијата и Рибите е полна со привлечност, љубов, страст и романса.

Доколку и двата знака ја негуваат оваа врска со подеднакво внимание, таа сигурно ќе трае многу долго.

Стрелец
Стрелецот совршено го надополнува Овенот.

Овие огнени знаци се полни со енергија и страст, а кога ќе се сретнат, силна привлечност ги влече еден кон друг и таа е посилна од нив.

Јарец
Љубовта на Јарецот и Бикот има добри предиспозиции да трае долго и да биде среќна.

И двата знака ја ценат искрената љубов, меѓусебното почитување и разбирањето. Тие се семејно ориентирани луѓе чија цел е да создадат нешто во животот.

Водолија
Кога Водолијата ќе го запознае Овенот, бидете сигурни дека во оваа врска нема да владее досада.

Совршено се надополнуваат, сакаат активен живот, природа и дружење.

Риби
Рибите и Ракот совршено се совпаѓаат.

Нивната врска е мирна, природна, пријатна и духовна. Тие лесно можат да издржат цел живот и да уживаат во едно со друго друштво до последен момент.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close