АСТРОЛОГИЈА

Омилените десерти на хороскопските знаци: Биковите сакаат чизкејк, Раковите пита со јаболка…

Според астрологијата, секој знак има омилен десерт кој одговара на нивниот карактер и чувствителност.

Ова се совршените десерти за секој хороскопски знак:

Овен – чоколадна лава торта
Овенот е хороскопски знак кој сака секс, а бидејќи чоколадото е стимулативно, чоколадната лава торта за нив е идеален десерт.

Возбудливо е, топло и полно со страст.

Бик – чизкејк
Богатиот и кремаст чизкејк е идеален за Биковите.

Мало парче од оваа торта може да ги задоволи сите сетила на сензуален Бик. Уживањето во чизкејк е навистина интензивно искуство – оваа торта е вистинска кулинарска магија.

Близнаци – палачинки
Креативноста на Близнаците се манифестира и на различни начини на правење палачинки.

Близнаците ги сакаат своите бројни сорти, ги јадат за појадок или како десерт по вечерата.

Рак – пита со јаболка
Питата со јаболка е традиционален десерт кој има неколку основни состојки.

Овој деликатес од ракови потсетува на среќно растење и има мирис на дом.

Лав – банана сплит
Лавот секогаш ќе го избира она што мисли дека е највредно.

Затоа најсовршениот десерт за него е сладоледот со банана, кој е познат по својата луксузна презентација и раскошниот вкус.

Девица – торта од моркови
Направена од моркови, суво грозје и зачини, оваа торта е многу здрава.

Совршен е и како услуга за гостите и како слатка закуска во која можете да уживате сами, во секое време од денот. Затоа е совршен за Девицата, знак кој се стреми кон перфекционизам и сака да се храни здраво.

Омилените десерти на хороскопските знаци

Вага – торта прекриена со чоколадо
Богата чоколадна торта е совршена за споделување со пријателите.

Вагите обожаваат да вечераат со саканите и да им послужуваат убав десерт. Чоколадото најмногу одговара на нејзиниот префинет вкус.

Скорпија – пралини полнети со ликер
Скорпиите сакаат чоколадни ликери кои се слатки и мистериозни и во склад со нивната заводлива природа.

Овој алкохолен деликатес најдобро се ужива полека, а паровите го сакаат како дел од романтична вечера.

Стрелец – баклава
Стрелецот сака да патува и да се дружи со луѓе од други култури и да пробува разни локални специјалитети.

Ориенталната баклава е совршен десерт за нив.

Јарец – леб од банана
Штедливиот Јарец сака десерти кои се доволно вкусни за да го задоволат својот сладок заб без да чинат премногу.

Лебот од банана е совршено решение бидејќи им дава шанса да ги потрошат неискористените банани.

Водолија – бисквити
Водолијата е хуман знак кој сака групни активности. Затоа претпочита да избере уживање во кое сите ќе уживаат и што ќе биде лесно да се сподели.

Инвентивните Водолии сакаат бисквити во различни форми, големини, вкусови и бои.

Риби – сладолед
Сладоледот е идеален десерт за овој воден знак.

Рибите сакаат сладолед во комбинација со секаков прелив, со бисквити, сируп, овошје…

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close