АСТРОЛОГИЈА

Од проблеми на работа, до заљубување и преселување! Еве како полната месечина влијае на вашиот хороскопски знак

Доколку забележите одредени промени за време на полната месечина, можно е тие да се предизвикани од влијанието на вашиот хороскопски знакзнак.

Општо е познато дека полната месечина може да има ефект врз многу луѓе, но гледајќи ја од астролошка перспектива, можете да забележите каков ефект има и врз подзнаците.

Овен – Проблеми на работа, особено со претпоставените.
Бик – Поволен момент да се посветите на некое учење и духовен развој.
Близнаци – Поголеми трошоци, недостаток на поддршка од другите луѓе.
Рак – Кулминацијата на незадоволството на партнерски план може да се реши со вртење нов лист и отворен разговор.
Лав – Проблеми со здравјето, особено со ‘рбетот и коските.
Девица – Заљубување, раскинувања и нови почетоци на врски.
Вага – Можност за промена на местото на живеење. Проблем за еден родител.
Скорпија – Промена на текот на мислите, решавање на документи, одење на пократко патување кое ќе ве задоволи.
Стрелец – Трошите неверојатно многу.
Јарец – Проблеми во деловните и емотивните односи, мора да направите некаков пресек на ситуацијата.
Водолија – Несоница. Субјективно чувство дека некој ви работи зад грб.
Риби – Плановите за дружење успешно се реализираат. Некои врски ги ставате надвор од моќ, бидејќи тие ви ја трошат енергијата.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close