АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп: Овенот со поголеми добивки, Бикот со љубовни искри…

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март 2024 година

ОВЕН
Неделниот хороскоп од 26 февруари до 3 март 2024 година предвидува убави настани кои ќе ве мотивираат. Конечно, ќе имате чувство дека трудот се исплател, а со тоа и новите идеи. Не се сомневајте во вашиот потенцијал, спроведувањето на плановите може значително да ги подобри вашите финансии. Односот со партнерот се зацврстува, ќе имате многу заеднички моменти и корисни разговори. Ако сте слободни, хороскопот ве советува да не останувате дома – можете да запознаете интересна личност. Здравјето е добро. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

БИК
Вашиот неделен хороскоп ве советува да се фокусирате на себе, вашите планови и цели. Прекумерната грижа за другите и туѓите проблеми може да ве доведе до точка на прекршување. Оваа недела е одлична за докажување на сите ваши вештини и подобрување на знаењето, но не е поволна за парични трансакции или големи инвестиции. Водете сметка за трошоците, можни се мали дефекти во куќата. За време на викендот ќе владеат искри на љубов, подгответе се да флертувате со мистериозна личност. Проверете ја крвната слика. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

БЛИЗНАЦИ
Не покажувајте им слабости на другите во текот на целата недела, постои можност некој да сака да ги искористи кога најмалку очекувате. Ќе ви треба изолација, а оваа недела е добра за размислување и полнење на батериите. Ѕвездите советуваат да не брзате со донесување важни одлуки, особено ако се однесуваат на промена на живеалиштето. Сметајте дека телефонот ќе ѕвони во текот на неделата, изберете со кого ќе комуницирате. Зафатените близнаци очекуваат благо триење кое ќе се реши на крајот на неделата. Спијте повеќе. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

РАК
Неделниот хороскоп од 26 февруари до 3 март 2024 година подготви големи промени! Оваа недела може да ви донесе трансформација на секое поле од животот. Доколку планирате да ја промените професијата, сега е идеално време. Додека слободните ќе запознаат личност со која ќе стапат во долгорочна врска, зафатените ќе запловат во мирно пристаниште. Хороскопот ве советува да воведете физичка активност, ќе ви се допадне чувството дека правите нешто добро за себе. Се чувствувате добро. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и вторник.

ЛАВ
Оваа недела може да се соочите со некои предизвици на работа, но не дозволувајте тоа да ве обесхрабри. Вашата страст и ентузијазам ќе бидат клучни за надминување на пречките. Работете на комуникација со колегите за да избегнете недоразбирања. Кога станува збор за љубовта, можеби ќе имате желба за подлабока врска. Отворено разговарајте со партнерот за вашите чувства и потреби. Слободните Лавови можат да запознаат интересна личност преку работа. Пазете се од прејадување. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

ДЕВИЦА
Зголемен број на обврски и зголемена одговорност при работа. Бидете организирани и фокусирани за ефективно да ги завршите задачите. Не двоумете се да побарате помош доколку ви треба поддршка. Држете се настрана од озборувања и луѓе кои не ги познавате доволно добро. Хороскопот вели дека отворената и искрена комуникација може да биде клучот за успехот на љубовното поле. Слободните Девици ќе имаат можност да го решат недоразбирањето со личност од минатото. Проверете ја крвната слика. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

Хороскоп

ВАГА
Неделниот хороскоп од 26 февруари до 3 март 2024 година ви носи потешкотии на полето на финансиите. Обидете се да се воздржите од непотребни трошоци и внимателно планирајте го вашиот буџет. На работа ве очекуваат промени кои можат да ви го променат секојдневието, но тоа е одличен период за преговори со непознати. Ќе бидете склони на критики на љубовен план, но хороскопот ве советува да размислите дали се однесувате онака како што очекувате од партнерот. Добивате одлични вести од член на семејството за време на викендот! Спијте повеќе. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и среда.

СКОРПИЈА
Размислете за вашите цели и приоритети во животот. Бидете подготвени да донесете храбри одлуки оваа недела за да ги остварите вашите амбиции. Не задржувајте ги вашите чувства или мисли. Споделете ги со партнерот за да ја зајакнете вашата врска. Слободните Скорпии можат да доживеат возбудливи познанства, но советот е да внимавате на емоционалната искреност. За време на викендот може да очекувате парична добивка за старите заслуги. Би уживале во физичка активност. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и сабота.

СТРЕЛЕЦ
Вашиот неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март 2024 година ви ја буди желбата за истражување и авантура. Размислете како можете да ги проширите своите хоризонти и да се приклучите на нови активности кои ве исполнуваат. Тоа би можело да ја зголеми вашата самодоверба. Некоја тајна може да излезе на површина на љубовното поле. Многу Стрелци ќе размислуваат за прекин на емотивната врска. Ако сте слободни, ќе привлечете некој со слични интереси. Внимавајте на исхраната. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и недела.

ЈАРЕЦ
Не ви се допаѓа токсичната средина и имате чувство дека не можете да верувате никому. Ова е недела кога ќе воведете големи промени и ќе го подобрите квалитетот на животот. Доколку влегувате во важни соработки или имате големи финансиски трансакции, обрнете големо внимание на деталите што може да ви недостасуваат. На тој начин можете да избегнете компликации. Не форсирајте инает кога е љубовта во прашање, таа само предизвикува спротивен ефект. Ако сте слободни, големи се шансите да стапите во врска со зафатена личност. Се чувствувате добро. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и четврток.

ВОДОЛИЈА
Вашите избрзани реакции можат да наштетат на многу врски оваа недела. Внимавајте на афектот. Веќе на почетокот на неделата можете да го изразите своето незадоволство онаму каде што не треба. Одлична недела за промена на работното место, дополнителен курс или образование. Кон средината на неделата ве очекува интересно изненадување од партнерот. Доколку сте слободни, советот е да не седите дома. Ќе уживате во нови познанства, дружење и комплименти за вашите достигнувања. Пазете се од настинки. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

РИБИ
Неделниот хороскоп од 26 февруари до 3 март 2024 година ве советува да внимавате на деталите на работа и да се фокусирате на завршување на проектите што сте ги започнале. Креативноста и интуицијата можат да бидат ваши сојузници во решавањето на предизвиците на работното место. Ако чувствувате потреба за промени, разговарајте за тоа со претпоставените. Слободните Риби би можеле да доживеат подлабоки емотивни врски. Зафатените луѓе очекуваат интересни разговори и одлуки со партнерот. Се чувствувате добро. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close