АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп од 17. до 24. јуни: Полната месечина во Јарец го менува животот на 4 хороскопски знаци

ОВЕН
Работа: Марс во Бик ви носи одлична финансиска недела. Поради влегувањето на Венера и Меркур во Ракот, имате можност да купите недвижен имот или да реновирате стан. Некои Овни ќе добијат можност да работат од дома, што ќе им донесе дополнителен паричен тек. Полната месечина во Јарец може да ви донесе ненадеен пресврт на работа.

Љубов: Венера во Рак внесува повеќе романса во односите со саканата личност. Затоа, можете да сметате на тоа дека на партнерот ќе му треба помирен период со повеќе наклонетост. Ако сте во долга врска, лесно можете да одлучите да живеете заедно.

Здравје: Добро.

БИК
Работа: Марс во Бик ви носи стресен период на работа. Ќе имате потреба да ја спроведувате правдата на работното место, а тоа само ќе ви ја одземе енергијата. Некој ќе се обиде да ви ја разниша позицијата на работа. Искористете ги Венера и Меркур во Рак за нови деловни можности и преговори.

Љубов: Венера во Рак ви носи романтични пораки и изјави за љубов. Ќе бидете многу емотивни во наредните денови и подготвени отворено да ги покажете своите чувства. Доколку сте слободни, можна е нова романса.

Здравје: Чувствително.

БЛИЗНАЦИ
Работа: Меркур и Венера во Рак ви носат неверојатни финансиски можности. Може да очекувате нов прилив на пари или подобро платена деловна понуда. Марс во Бик ви носи нови деловни преговори, кои на почетокот ќе бидат „тајни“, но поволни за вас.

Љубов: Венера во Рак внесува повеќе романтика во сите врски. Поради влегувањето на Јупитер во вашиот знак, се зголемува шансата да ја запознаете љубовта на вашиот живот или да се заљубите како што не сте се заљубиле во последните 12 години. Вие сте мамка за луѓе од спротивниот пол.

Здравје: Одлично.

РАК
Работа: Јупитер во Близнаци ви носи нова деловна понуда. Влегувањето на Меркур и Венера во Ракот укажува на тоа дека со шарм и леснотија на преговарање ќе успеете да ги постигнете своите цели. Планетите се на ваша страна, па ве очекуваат среќни вести и успешни преговори. Можност за потпишување договор.

Љубов: Венера во вашиот знак ви носи одличен период за љубов. Ќе остварите убави контакти кои можат да ве одведат во нова насока. Доколку сте слободни, ве очекува вистинска љубовна авантура. Ќе бидете еден од најубавите знаци во Зодијакот.

Здравје: Добро.

ЛАВ
Работа: Сатурн во негативни аспекти со планети од Близнаци ви носи блокада на работа. Многу деловни преговори ќе бидат во мирување или одложени до есен. Марс во Бик ве прави нервозни и нетолерантни, па немате трпение за какви било мислења што не се согласуваат со вашето.

Љубов: Венера во Рак ви носи тајна љубов. Една личност ќе ви биде сè почесто на ум. Тоа е некој кој на некој начин ви е недостапен. Склони сте кон тајни љубовни врски во овој период.

Здравје: Чувствително.

ДЕВИЦА
Работа: Венера и Меркур во Рак ви носат добри вести преку пријателски контакти. Ќе имате одлични врски кои ќе ви помогнат да ги постигнете вашите деловни цели. Марс во Бик ви носи и можност за патување. Пред вас е недела која носи позитивен пресврт.

Љубов: Венера во Рак ви носи љубов преку пријателите. Или ќе запознаете некого преку пријател или ќе имате романса со некој со кој се дружите. Конечно влегувате во подобар период за љубов. Раковите, Рибите и Биковите ќе ви бидат среќни.

Здравје: Подобрување.

летен хороскоп

ВАГА
Работа: Венера во Рак ви носи енергија и фокусирање на работата. Кариерата ќе ви биде приоритет, па можен е напредок во друштвото. Иако ќе добиете нова позиција, тоа нема да помине без стресни ситуации. Проблемот е што многу работи ќе доживеете премногу лично.

Љубов: Марс во Бик ви носи средба со разведена личност. Венера во Рак го условува и флертувањето на работното место. Полната месечина во Јарец ви носи семејна криза или проблеми со станот околу 22 јуни.

Здравје: Послабо.

СКОРПИЈА
Работа: Марс во Бик ви носи стресна недела на работа. Ќе трпите притисок од деловниот партнер, но ќе бидете покреативни што ќе ве задоволи. Ќе имате впечаток дека некој ви ја надгледува работата, па на моменти ќе се чувствувате заробени.

Љубов: Венера во Рак може да ви донесе романса на патување. Исто така, луѓето кои не ви се блиски ќе ви бидат привлечни. Ќе фантазирате за средба со личност која не е од вашиот град. Раковите можат да бидат добри емотивни партнери.

Здравје: Послабо.

СТРЕЛЕЦ
Работа: Нагласената седма куќа ви носи популарност на работа. Нешто што го правите ќе има влијание врз голем број луѓе и тоа може да се искористи за подобрување на вашиот јавен имиџ. Многу Стрелци ќе работат две работни места, а од средината на следната недела можете да добиете спонзорство за деловен проект.

Љубов: Меркур во Рак ви го носи преминот од кореспонденција во реалност. Имавте комуникација со личност која многу зборува, а малку прави. Сега тоа ќе се промени, а привлечноста ќе биде клучен фактор во односите. Можност за запознавање со Рак.

Здравје: Чувствително.

ЈАРЕЦ
Работа: Јупитер во Близнаци ви носи нови деловни можности и можност за извршување на две работи одеднаш. Поради Венера и Меркур во Рак, имате шанса да се промовирате преку работа, па ќе имате добар имиџ во јавноста. Полната Месечина во вашиот знак на 22 јуни ви носи потенцијална криза и крај на животниот циклус, па ќе започнете нешто ново.

Љубов: Венера во Рак ја враќа романтиката во живот, па ќе запознаете личност која е природно убава и младешка. Доколку сте слободни, постои шанса да остварите интересна комуникација со некој кој е познат на пошироката јавност.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА
Работа: Венера и Меркур во Рак ви носат нови деловни можности. Ќе добиете повеќе деловни понуди во наредните денови, па можете да изберете. Во секој случај, ќе имате можност да направите нешто покреативно.

Љубов: Сонцето влегува во Рак во средината на неделата, па семејните односи ќе бидат во фокус. Покрај тоа, Сонцето и Венера во шестата куќа ви носат запознавање преку работа. Можете лесно да се заљубите во личноста со која работите. Раковите ќе ви се допаднат, а со Биковите тешко ќе комуницирате.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

РИБИ
Работа: Планетите во Рак ви носат нови шанси на сите полиња, па од средината на неделата можете да очекувате подобрување на работната ситуација. Сезоната на ракот ви носи нови работни понуди, но и можност за подобри преговори. Имате можност да направите нешто што ве исполнува.

Љубов: Венера и Меркур во Рак ви носат романтична љубов. Некој ќе се обиде да ве освои со внимание и покани за состаноци. Ќе уживате во прошетките покрај вода и секоја романтична атмосфера. Лесно можете да воспоставите врска со личност која се занимава со спорт или уметност.

Здравје: Одлично.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close