АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп до 15. јуни: Близнаците очекуваат да влезат во тајна романса, Лавот е е во караница со колегите

ОВЕН 
Работа: Вашата енергија не е целосно изразена оваа недела бидејќи слабее влијанието на вашиот владетел Марс, кој влегува во Бик на 10 јуни. Избегнувајте расправии со претпоставените. Во текот на првиот квартал на Месечината во Девица, 14 јуни, внимавајте како вложувате пари во нови бизниси. Аспектот со вашиот владетел Плутон ве поттикнува да преземете акција, особено ако се занимавате со приватен бизнис.

Љубов: Изобилството на планети во третата куќа носи нови состаноци и познанства на помладите Овни на кратки патувања и преку социјалните мрежи. Сепак, комуникацијата со долгорочниот партнер може да биде тешка, а можно е и да сретнете некој кој сака повторно да влезе во вашиот живот. Го привлекувате вниманието на зафатена личност.

Здравје: Подложност на инфекции.

БИК
Работа: Со стресната работна куќа во која е и вашиот владетел Венера, ве очекува двојно поголема заработка или покачување. Сепак, ќе има и непланирани трошоци. Преговорите со странците отвораат можности за нови извори на приход. На крајот на неделата, во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, можете да спроведете некои од вашите идеи преку пријатели, здруженија и големи организации.

Љубов: Марс, планетата на страста, која владее со вашиот љубовен живот, влегува во вашиот знак на 9 јуни и вашата посесивност доаѓа до израз. Може да се сомневате во искреноста на партнерот, што ќе доведе до љубоморни сцени. Слободните бикови, на крајот од периодот очекуваат средба со личност која целосно ќе ги окупира нивните мисли.

Здравје: Чувствително грло. Болка во грбот.

БЛИЗНАЦИ
Работа: Со многу планети во вашиот знак, вклучувајќи го и Јупитер во тројка со Плутон, можете да ги реализирате вашите идеи и да заработите многу пари. Контактите со странци ви носат договори за нови проекти. Првата четвртина од Месечината во Девица на 14 јуни прави напнат аспект на Меркур, што ве прави склони кон избрзани заклучоци и расправии со жени. Можни вонредни трошоци.

Љубов: Влегувањето на планетата на страста во Бик, на почетокот на периодот, навестува влегување во тајна романса. Вашата популарност во општеството ви носи нови познанства. Запознавање со помлада личност на патување во странство или преку пријател. Близнаците кои планираат потомство имаат поголеми шанси да забременат оваа недела.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

РАК 
Работа: Периодот започнува со влегувањето на Марс во Бик, што може да промени или одложи некои од вашите планови. Нагласена куќа на интуицијата и имагинацијата, ви носи промени во кариерата, унапредување, стипендија или двојна заработка. Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, кон крајот на неделата, внимавајте што потпишувате, но и какви договори склучувате со пријателите. Проблеми со патните исправи.

Љубов: Позицијата на Сатурн, владетелот на партнерските односи, ја отежнува комуникацијата со саканата личност. Може да ви се допаднат двајца подеднакво интересни, но зафатени луѓе, па нема да знаете како да се позиционирате. Слушајте ги советите на Девица. Некој што сте го сметале за пријател сака да ја премине линијата на пријателство со вас.

Здравје: Напнат нервен систем. Внимавајте во сообраќајот.

ЛАВ 
Работа: Марс, планетата на багремот, на 9 јуни по две години влегува во четвртата куќа и носи повеќе обврски за поединците. Позицијата на Месечината во куќата на работа, на 12 јуни, носи договор за профитабилен деловен ангажман. Првата четвртина од Месечината во Девица, 14 јуни, предупредува на конфликти со соработниците, а аспектите на вашиот владетел, Сонцето, ви носат поддршка од постара личност.

Љубов: Привлечна, помлада личност која ја запознавте преку социјална мрежа, во првата половина од неделата на секој начин се труди да ви го привлече вниманието. Во текот на оваа недела вашиот долгогодишен партнер ќе се обиде да ви го наметне својот став, што може да биде причина за пократка дискусија. Треба да го земете советот на Близнакот или Вагата.

Здравје: Кардиоваскуларни проблеми.

ДЕВИЦА
Работата: Јупитер блиску до вашиот владетел Меркур, ви носи шанси за напредување во кариерата, но и работа над вашата глава. Околу 12 јуни избегнувајте расправии со претпоставените, бидејќи ништо нема да постигнете. Во времето на првата четвртина од Месечината во вашиот знак (еднаш годишно), на 14 јуни, ќе мора да одложите или промените некои планови. Парите пристигнуваат преку договори со Бик и Јарец.

Љубов: Влегувањето на Марс во деветтата куќа, на 9 јуни, навестува страсна средба со Бикот на кратко патување во странство, предавање, семинар. Аспектот помеѓу вашиот владетел Меркур и Нептун, симболот на флертувањето и љубовниот занес, ја поттикнува потребата за романтична комуникација со Рибите. Бик мисли на вас.

Здравје: Проблеми со крвниот притисок.

хороскоп

ВАГА
Работа: Астероидот Викторија во вашиот знак прави одличен аспект на Јупитер, носејќи успех и пари на септемвриската Вага. Позицијата на вашиот владетел Венера, која владее и со вашите финансии, ви носи поддршка од претпоставените, особено од жените. Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, на 14 јуни, внимавајте на озборувања и интриги на работа. Внимавајте со што и со кого разговарате.

Љубов: По една година, Марс, планетата на страста, на 9 јуни влегува во куќата на страста, што може да поттикне посесивност и љубомора кај саканата личност. Брачен или долгогодишен партнер ве поддржува во донесувањето важна одлука. Слободните Ваги можат да запознаат млад човек на кратко патување во странство.

Здравје: Потребен ви е одмор.

СКОРПИЈА
Работа: Вашиот ентузијазам слабее по 9 јуни, кога вашиот владетел Марс по две години ќе влезе во Бик и ќе формира квадрат со Плутон, што може негативно да влијае на односот со вашиот деловен партнер. Добивате понуда од личност со која сте работеле. Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, на 14 јуни, некои планови може да бидат одложени.

Љубов: Астероидот Фантазија во вашиот знак, навестува романтична средба со личност која е постара од вас. Добивате покана за запознавање од Риби. Позицијата на Венера, која владее со вашиот љубовен живот, ве става пред емотивна дилема. Оженет или долгогодишен партнер очекува да бидете повнимателни на неговите желби.

Здравје: Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ
Работа: Среднопериодните аспекти на вашите владетели, Јупитер и Нептун, планети на благосостојба и инспирација, поволно влијаат на вашите планови за соработка со странци. Проблемите со патните исправи можете да ги решите со помош на Вага. Внимавајте повеќе со финансиите. Во текот на првата четвртина од Месечината, на крајот од периодот, бидете повнимателни кога договарате нови проекти.

Љубов: Влегувањето на Марс во Бик, веќе на почетокот на неделата, ви носи додворување на личност која ја запознавате преку деловни контакти. Нагласен знак Близнаци, најавува средби и познанства со интересни луѓе. Покана за средба од личност што не сте ја виделе долго време. Околу 14 јуни можни конфликти во домот и семејството.

Здравје: Проблеми со крвниот притисок.

ЈАРЕЦ 
Работа: Положбата на вашиот владетел Сатурн, симболот на доцнењето, оваа недела ве предупредува да внимавате повеќе кога работите со странци. Избегнувајте непотребни трошоци и дискусии со соработниците и колегите. Во времето на првата четвртина од Месечината, 14 јуни, парите доаѓаат кај вас преку интелектуални, услуги и активности кои подразбираат голема прецизност. Слушајте ги советите на Бикот.

Љубов: Влегувањето на Марс, планетата на акцијата и страста, во куќата на љубовта на 9 јуни, во текот на целата транзиција, навестува побогат емотивен живот. А во врска со женет или долгогодишен партнер, тоа може да доведе до љубоморни сцени, поради неговата посесивност. Некој кој доаѓа од долг пат, сака да ве види што е можно поскоро.

Здравје: Болка во зглобовите.

ВОДОЛИЈА
Работа: Неделата пред вас најавува нови шанси за профитабилни деловни аранжмани, особено со луѓе кои живеат во друг град или држава. Првата четвртина од Месечината формира хармоничен аспект со вашиот владетел Уран, на 14 јуни, што ви носи зголемување на приходите, преку работни места поврзани со медиуми, маркетинг, информатичка технологија. Слушајте ги советите на Близнаците.

Љубов: Влегувањето на Марс во куќата на приватниот живот, на почетокот на периодот, навестува конфликти во домот и семејството. Слободните Водолии, во средината на неделата можеби ќе им се допаднат две подеднакво интересни личности. Зафатена личност што ја запознавте на интернет ви се додворува. Покана да излезете од Стрелец.

Здравје: Проблеми со зглобовите.

РИБИ
Работа: Положбата на Месечината во куќата на парите и опасностите, во средината на периодот, ве предупредува да избегнувате ризични финансиски потези и да внимавате некој да не ве излаже или измами. Аспектот со вашите владетели Нептун и Јупитер носи зголемување на приходите преку семејниот бизнис и услужните активности. Првата четвртина од Месечината во Девица, 14 јуни, предупредува да бидете внимателни со договорите.

Љубов: Веќе на почетокот на периодот Марс влегува во Бик, нагласениот знак на Близнаците, каде што се наоѓа и Меркур, владетелот на партнерските односи Оваа недела го истакнува домот и односот со саканата личност. Можни разговори со помладите членови на семејството. Запознавањето со стара љубов, можеби Девица, буди нежни чувства во вас.

Здравје: Дополнителна внимателност во сообраќајот.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close