АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп до 12. мај 2024 година

ОВЕН

Работа: Влегувате во период во кој ќе постигнувате цели кои претходно не сте ги реализирале. Овогодинешната млада месечина во Бик, 8 мај, ви носи пари преку градежништво и недвижен имот, органско земјоделство, антиквитети, уметност (музика), мода, дизајн… На крајот на неделата добивате поддршка од моќни пријатели, големи организации или корпорации.

Љубов: На почетокот на неделата може да се најдете во ситуација да ја помешате љубовта со пријателството или преку пријател да запознаете личност која ќе разбуди нескротливи страсти во вас. Доколку имате проблеми во врската или бракот, во средината на неделата може да дојде до ненадеен раскин со партнерот, но и до помирување.

Здравје: Подложност на инфекции.

БИК

Работа: Јупитер во вашиот знак полека влегува во тројка со ретроградниот Плутон на полето на кариерата, што ви носи поволни околности во врска со странство. Сè што ќе започнете сега ќе ви донесе успех и пари за следната година, без разлика дали се работи за проект, промена на компанија или работно место. Од 6. до 8. мај ви се отвораат можности кога станува збор за нови извори на приходи.

Љубов: Младата месечина во Бик се наоѓа еднаш годишно во вашиот знак, а оваа година, на 8. мај, ќе направи спој со Уран и Јупитер, што ќе донесе ненадеен, привремен прекин или дури и раскинување на врската. Слободните Бикови на крајот од периодот можат да влезат во бурна романса со личност која кај нив ќе разбуди несомнени страсти.

Здравје: Болки во грбот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат промени во кариерата или работното место, преселување на работа или заминување во странство. Доколку аплицирате за работа во ИТ секторот, имате големи шанси да најдете добар извор на приход. Доколку долго време чекате да вратите долг, да добиете кредит или документација и државјанство во странство, ситуацијата конечно се врти во ваша корист.

Љубов: Во време на млада месечина во вашето 12-то астрлошко поле, што се случува еднаш годишно, а оваа година на 8. мај, можно е да влезете во тајна романса. Доколку неодамна сте излегле од долгогодишна врска или брак, ќе можете да се договорите со поранешниот партнер за заеднички имот, а доколку сте родители, ќе можете да се договорите и со вашите деца.

Здравје: Пролеми со циркулација или алергии.

РАК

Работа: Оваа недела пред вас се промени во кариерата, преселба на нова работа или започнување друга работа. Периодот е поволен за работа во странство, работа во странска компанија или онлајн бизнис. Ќе можете да реализирате многу работи поврзани со деловни планови, вклучително и влез на факултет или професионален развој. Можен прекин на соработката со деловен партнер.

Љубов: Во овој период треба да се грижите со кого ги споделувате љубовните проблеми и дилеми, за да не дојдете во непријатна ситуација. Младата Месечина на астролошкото поле на флерт и изненадување, на 8. мај, на јунските Ракови им носи љубов, а на зафатените обновување на тајната врска со личност која често патува.

Здравје: Лигаменти. Респираторни органи.

ЛАВ

Работа: Во текот на неделата Венера се приближува до вашиот владетел Сонцето, симбол на угледот и успехот, во астролошката куќа на кариерата, каде на 8. мај ќе се формира младата Месечина, која носи и пари. Аспектите на Меркур, владетелот на работата и плановите, ја поттикнуваат вашата амбиција кога е во прашање соработката со странци, но бидете внимателни, можни се проблеми со документацијата и помлада личност.

Љубов: Во овој период вашиот брачен или долгогодишен партнер подобро се снаоѓа на работа, што поволно ќе се одрази на заедничкиот живот, иако тој сепак ќе се труди да ви ги наметне своите ставови. На слободните лавови, на 9. мај, во некој клуб, навечер, може да им се додворува и помлада личност.

Здравје: Болки во грбот. Кардиоваскуларни проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Вашиот владетел Меркур се приближува до Месечината на 6. мај, поради што треба да бидете повнимателни кога донесувате одлуки за финансиски потези. Јупитер оваа недела полека влегува во тројка со ретроградниот Плутон, што поволно ќе влијае на бизнисот поврзан со патување, образование и издаваштво. Поддршка и помош добивате и од роднините на емотивниот партнер.

Љубов: Во време на млада месечина во Бик (еднаш годишно), на 8. мај, на патување, предавање, семинар, можете да запознаете харизматична личност која нема да ви го напушти умот. Спојот на Марс и Нептун, владетелот на партнерските односи, внесува тензија во односот со брачниот другар, особено ако се работи за Риба.

Здравје: Подложност на инфекции.

хороскоп

ВАГА

Работа: Вашата владетелка Венера, планетата на љубовта и парите, оваа недела се приближува кон Сонцето во астролошката куќа на финансиите и ризикот, затоа бидете повнимателни кога вложувате пари во нови проекти. Околу 9. мај може да добиете понуда за работа со скратено работно време. Во втората половина од неделата можеби ќе успеете да наплатите стар долг или да добиете задоцнето плаќање.

Љубов: Во времето на младата месечина во Бик, на 8. мај, личност која ја познавате преку работа повторно ќе се обиде да ви го привлече вниманието. Зафатените Ваги, оваа недела, имаат можност да решат ситуација со саканата личност која долго време ги оптоварува. Доколку дојде до прекин во врската или раскинување, наскоро ќе следи помирување.

Здравје: Подложност на повреди.

СКОРПИЈА

Работа: Планирате големи работи, бидејќи вашиот владетел ретрограден Плутон формира тројка со Јупитер, симболот на просперитетот и контактите со странците. Сè што не сте го имплементирале од почетокот на пролетта сега ќе ви оди полесно, но бидете повнимателни. Некој ќе стави крај на приватниот бизнис или ќе го смени работното место, а можна е и преселба во странство.

Љубов: Оваа недела може да се открие тајна романса со зафатена личност. Некоја неочекувана ситуација уште повеќе ќе ве зближи со партнерот, доколку сте во брак или во долга врска. Во времето на млада месечина во куќата на партнерствата, на 8. мај, можете да се заљубите во личност која ќе ја запознаете преку пријател.

Здравје: Алергија.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вашиот владетел Јупитер во шестата астролошка куќа веќе почнува да формира тројка со ретроградниот Плутон, што ви носи успех и пари преку интелектуални и услужни активности, како и преку роднините. Спојот на Месечината и Венера, на 7. мај, најавува зголемување на заработката доколку се занимавате со градежништво или бизнис со недвижнини, или пак тргувате со земјоделски производи.

Љубов: Младата месечина во Бик, која се случува еднаш годишно, а оваа година на 8. мај, ви носи неочекувана страсна авантура со зафатена личност. Доколку сте во брак или долга врска, на 6. мај може да бидете склони кон импулсивни одлуки кога станува збор за одлука поврзана со заеднички живот со саканата личност.

Здравје: Хормонален дисбаланс.

ЈАРЕЦ

Работа: Вашата упорност и истрајност ретко се без резултати, а оваа недела некои настани можат да ја одредат вашата кариера во следната година. Аспектите на планетите во Бик, каде што на 8. мај се формира младата месечина, во вашиот живот внесуваат луѓе и ситуации кои ќе влијаат на промената на работното место. Парите доаѓаат преку креативни и професии поврзани со спорт и образование.

Љубов: Оваа недела, особено околу 11. мај, ве очекуваат конфликти и расправии со бракот или долгогодишниот партнер и членовите на семејството. Кон средината на неделата, слободните Јарци можат да запознаат личност со која ќе влезат во сериозна врска на некоја прослава, роденден или јавен собир. Добивате покана да излезете од Рак.

Здравје: Подложност на спортски повреди.

ВОДОЛИЈА

Работа: Јупитер почнува да формира тројка со Плутон во вашиот знак, што го означува почетокот на големите животни промени на сите полиња. Иако стравувате за финансиите, нема да останете без пари, бидејќи ќе најдете дополнителен извор на приходи. Можно ненадејно преселување или непланирано купување на недвижен имот во нова зграда, но особено внимавајте на документацијата, за да не бидете измамени.

Љубов: Со доаѓањето на мај, месецот на љубовта, се стабилизира и вашата емотивна ситуација, но постепено. Во времето на младата месечина во астролошката куќа на приватниот живот, околу 8. мај, ве очекуваат недоразбирања со саканата личност, чиј исход може да биде непредвидлив. Слободните Водолии, на 9. мај, можат да запознаат Близнаци.

Здравје: Главоболка.

РИБА

Работа: Сатурн во вашиот знак сè уште ве ограничува, но повеќе на ментален план, бидејќи не можете да работите како што би сакале. Од друга страна, аспектот на вашиот владетел Јупитер со Плутон, планетата на моќта и големите пари, ве става пред големи предизвици, со непланирани трошоци. Сепак, многу работи ќе успеете да ги ставите на свое место, со помош на пријателите и роднините.

Љубов: Спојот на вашиот владетел Нептун и Марс, во овој период, ги поттикнува страстите. Младата месечина во Бик на 8. мај ги носи слободните Риби да се заљубат, на пат, на предавање или преку интернет, во личност која живее во прекуокеанска земја. Родителите ќе имаат проблеми со децата, поради несогласувањата со врсниците на училиште.

Здравје: Чувствителен црн дроб.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close