АСТРОЛОГИЈА

Не се сите исти: Од што се плашат хороскопските знаци кога се во врска?

Овен

Најмногу ја цените вашата независност. Не плашете се да продолжите да бидете сами и да се чувствувате како да немате време или енергија да обрнете внимание на потребите на другите луѓе. Еден од вашите најголеми стравови кога станува збор за љубовта е стравот дека љубовта може да им наштети на вашите планови. Сакате сигурна врска која ви дава слобода.

Бик

Мразите промени и можеби се плашите од нив. Зоната на удобност е најголемата бариера за интимност и не дозволувате никој да ѕирне во вашиот внатрешен живот. Толку долго не сте се потпирале на никого освен на себе и се плашите да зависите од некого. Можеби изгледате смирено, но не можете да негирате дека сте вистински романтичар кој се надева на љубов внатре.

Близнаци

Единствената предвидлива работа кај вас е тоа што гарантирано ќе се предомислите, а тоа ќе го правите постојано. Вие сте несериозен воздушен знак кој има тенденција да трепери наоколу, никогаш не сакајќи да останете доволно долго. Се плашите да не се заљубите, целосно да се претопите во друга личност.

Рак

Се грижите за другите и не се плашите да ја покажете својата чувствителност. Лојални сте и посветени, дури и кога ве привлекуваат себични или токсични партнери. Се плашите од љубов затоа што не сакате да се чувствувате потценети. Ги давате срцето и душата кога сакате и се плашите да добиете рамнодушност за возврат.

Лав

Лесно се заљубувате. Во извесна смисла, се плашите од љубов затоа што се плашите од разочарување. Ја цените гордоста и рационалноста и се плашите дека љубовта ќе ви ги загрози чувствата. Секогаш треба да бидете одговорни, за да не сакате да се откажете од никаква контрола. Не сакате да се чувствувате немоќни.

Девица

Живеете во заштитни ѕидови и знаете како да ги сокриете своите грешки. Вашата желба за перфекционизам и непочитување на сопствените стандарди ве спречува да сфатите колку сте достојни за љубов. Не само што се плашите дека некој ќе открие дека имате меко и ранливо срце, туку и дека ќе види квалитети кои не ви се допаѓаат.

Вага

Вие сте шармантни и совршено способни да зборувате, да се смеете и да изгледате одлично. Интимноста ве плаши затоа што не сакате да навлегувате во валканата игра на емоции. Имате емоционална длабочина, но не можете да ги контролирате чувствата. Се плашите да ги покажете вашите негативни особини бидејќи не сакате да предизвикате разочарување. Толку се плашите од осаменоста што ја отфрлате љубовта и не ја следите.

Скорпија

Не е тајна дека стравот од љубов произлегува од вродениот страв од предавство. Очекувате другите да бидат 100% искрени и секогаш отворени со вас, но на другите им го покажувате само она што сакате да го видат. Исто така, се плашите повторно да станете премногу зависни од некого за луѓето да не ве повредат како порано.

Стрелец

Се плашите од љубов затоа што се плашите да не ви биде досадно. Секојдневно сакате страст и возбуда и стравувате дека воспоставувањето рутина ќе ве лиши од тоа. Се плашите дека љубовта ќе ве забави и не сакате да ги жртвувате работите што мислите дека се најскапоцени. Одбивањето да патувате, да запознавате нови луѓе и да искусите нови работи значи да се откажете од животот што го сакате.

Јарец

Се плашите од љубов, бидејќи идејата изгледа непромислена и непредвидлива. Мразите да не успеете во животот, а љубовта не е местото каде што сакате да изгубите. Сакате да бидете силни, одбивате да ги покажете вашите ранливости и несигурности, па затоа имате тенденција да се оттргнете од емоциите и да изградите заштита.

Водолија

Се плашите од љубов затоа што не сакате да се чувствувате ограничено. На партнерот му ја давате независноста што ја сакате за возврат, третирајќи го како ваш рамен. Се плашите дека нема да најдете совршен партнер за вас кој разбира колку ја цените вашата личност. Ја цените логиката пред емоциите и не сакате повторно да ги изгубите чувствата.

Риби

Вие сте незаинтересирани и се обидувате да им помогнете на другите без да очекувате ништо за возврат. Прифаќате други луѓе и најмногу сакате да им помагате на другите. Се плашите од љубов затоа што не сакате да се чувствувате како да не можете повторно да помогнете некому.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close