АСТРОЛОГИЈА

Најсреќниот хороскопски знак во јули 2024 година: Го очекува ненадеен прилив на пари, нов имот и правилни одлуки во љубовта

Месечниот хороскоп за јули 2024 година носи големи промени кај сите хороскопски знаци. Овенот е знакот кој може да очекува најмногу среќа! Доколку сте родени во знакот Овен, сферата на финансиите ќе биде особено активна во вашиот живот.

Хороскоп

Обично Марс (планетата Овен) во Бик станува побавен, но и потврдоглав. Веројатно ќе посветите повеќе внимание на заработката, исхраната, па дури и на сопствената самодоверба. Факт е дека располагачот на јазолот на идната карма сега е во Овен, па што и да правите, сè ќе испадне точно како што сакавте.

Од 1 јули 2024 година, Црната Месечина ќе се движи низ вашиот партнерски сектор, што значи дека можете да влезете во светла, но донекаде забранета романса.

Младата месечина на 5 јули 2024 година ќе биде во знакот Рак, кој во вашиот случај е одговорен за местото на живеење. Може да добиете одлични вести поврзани со домувањето, на пример, ќе се појави купувач на станот или ќе размислувате сами да го продадете имотот. Често, Новата Месечина носи нов циклус.

Во исто време, Венера ќе биде во вашиот сектор за недвижнини. Со други зборови, вашиот партнер може да се пресели кај вас или можеби размислувате за заеднички планови да купите или продадете куќа. За многу Овни, најактивниот период во романтиката започнува на 12 јули, кога Венера преминува во знакот Лав, создавајќи триаголник до вашето Сонце. Може да се заљубите или да започнете ново хоби или спорт.

Почекајте бранот на радост буквално да ве облее. Ова е особено точно за слободните Овни бидејќи од 20 јули 2024 година, тригонот од идниот јазол до Венера ќе ви донесе задоволство во сè што правите! Но, ретроградниот Сатурн во јули ќе ве врати назад во времето и ќе го извади на површина она што ви беше скриено во текот на пролетта.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close