АСТРОЛОГИЈА

Марс влезе во Риби! Господарот на војната носи тектонски промени за 4 хороскопски знаци

Марс, планетата на акцијата, која астролозите ја нарекуваат и господар на војната, влезе во знакот Риби на 22. март и ќе остане до 30 април.

Марс во Риби е астролошки термин кој ја означува положбата на планетата Марс во хороскопот на личноста под знакот Риби. Марс претставува акција, енергија и страст, додека Рибите се знак на длабоки емоции, сочувство и имагинација. Оваа комбинација на енергии може да резултира со уникатни карактеристики и предизвици.

Марс во Риби

Кога Марс е сместен во Риби, тоа може да му даде на човекот чувство на длабока емотивност и сочувство кон другите. Луѓето со оваа позиција на Марс често имаат силен внатрешен свет и длабоко сочувство за другите. Тие често се многу интуитивни и можат да имаат силна емпатија за луѓето и животните околу нив.

Бегство од реалноста
Сепак, Марс во Риби може да доведе и до предизвици. Оваа личност може да има тенденција да избегнува конфликти и да се соочи со проблеми, наместо тоа да претпочита да избега во својот внатрешен свет на имагинација и соништа. Ова може да доведе до пасивно-агресивно однесување или проблеми со поставување на граници.

Исто така, Марс во Риби може да донесе предизвици поврзани со мотивацијата и фокусот. Човек може да биде склон да сонува и да фантазира наместо да глуми и да постигнува цели. Неопходно е да научиме да ја канализираме таа длабока емоционална енергија на Марс во продуктивни активности и цели.

Инспиративна енергија
Меѓутоа, кога некој ќе научи како да ја искористи моќта на Марс во Риби на позитивен начин, оваа позиција може да донесе длабока креативност, сочувство и инспирација. Едно лице може да биде исклучително чувствително на потребите на другите и е способно да прави големи работи со таа енергија, особено во уметноста, хуманитарната работа или духовниот развој.

Марс во Риби силно ќе влијае на Рибите, Стрелците, Девицата и Близнаците.

РИБИ
Иако на почетокот ќе почувствувате силен наплив на енергија, како што одминуваат деновите ќе забележите дека ви е се потешко да го контролирате бесот и лутината. Поради ова, отворено ќе покажете незадоволство и нетрпеливост. Многу е важно да ја насочите големата енергија на вистински начин за да ги промените работите на подобро.

СТРЕЛЕЦ
Марс во Риби ви носи семејни проблеми и расправии. Не е исклучено да има дефект во вашиот дом затоа што, на пример, имало компликации со водата. Ќе се појават мали проблеми, а вашата грижа за саканите ќе биде нагласена.

БЛИЗНАЦИ
Пред вас е период на големи промени на работното место. Ќе имате отворени конфронтации, но во исто време ќе мора да правите компромиси кои не ви одговараат. Подгответе се за бран големи промени во компанијата во која работите.

ДЕВИЦА
Марс во Риби ви носи криза во бракот или партнерскиот однос. Ќе имате се потешка врска со вашиот сопружник или личноста со која живеете. Можно е да размислувате за развод. Ако имате деловен партнер, ќе следи криза во врската.

Марс во Риби позитивно ќе влијае на Раковите, Скорпиите, Јарците и Биковите.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] планетата на љубовта, е во знакот Риби, каде што носи возбудливи настани за Рибите, Ракот и […]

Back to top button
close